news 28.02.18Від часу становлення незалежності України від торгівлі людьми постраждали близько 230 тисяч українців (за даними МОМ). На сьогодні ця проблема не зменшує своєї актуальності для нашої країни. Україна є країною і походження, і призначення для людей, яких експлуатують. Крім того зростає кількість випадків внутрішньої торгівлі людьми.

Відповідно до затвердженої Державної соціальної програми з протидії торгівлі людьми до 2020 р. одним з пріоритетних напрямків держави у цій сфері є «проведення інформаційно-освітніх заходів щодо інформування населення про запобігання ризикам потрапляння у ситуації торгівлі людьми». Серед заходів, запланованих планом реалізації вищезазначеної Державної програми, передбачено зокрема впровадження програми виховних заходів для дітей 13-18 років «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Саме результати реалізації виховної програми та перспективи її подальшого впровадження стали ключовим питанням порядку денного під час всеукраїнського семінару з питань попередження торгівлі людьми, що був організований 21-22 лютого у м. Києві Міністерством освіти і науки України, Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні та Українським фондом «Благополуччя дітей». Як зазначив під час вітального слова заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей: «Особиста гідність, безпека життя та громадянська позиція є ключовими для нас. Первинна профілактика має величезне значення, оскільки покоління змінюють і нові люди потрапляють у зону ризику».

У семінарі взяли участь також участь представники Міністерства соціальної політики України, Національної поліції України, ОБСЄ, громадських організацій, департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та Київського університету ім. Б. Грінченка, а також учасники проекту з впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Результатом роботи двох днів заходу стало напрацювання учасниками ідей для подальшого розширення програми виховних заходів для дітей 1 – 6 класів, які раніше не були охоплені програмою, але педагогічні працівники, які використовують у своїй роботі матеріали програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» зазначали таку необхідність.

Захід організовано в рамках проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти, ІІІ фаза», що реалізує Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України.

____________________________________________ 

Презентації виступаючих: