news 18 .02.17Проблема торгівлі людьми в Україні не лише не зменшується, а навпаки, у цій сфері виникають нові загрози та розширюються групи ризику. Згідно з інформацією Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за останні 20 років понад 160 тисяч громадян України постраждали від торгівлі людьми. А з початку конфлікту на Сході країни показники виявлення постраждалих лише збільшуються. За даними дослідження, що було проведене МОМ влітку 2017 року, кожен 5-й житель України потенційно може потрапити у ситуацію торгівлі людьми.

У 2016 році Урядом України була затверджена Державна програма з протидії торгівлі людьми до 2020 року, якою, окрім інших заходів, передбачено також впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Ця програма була розроблена Українським фондом «Благополуччя дітей» у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні для учнів 7 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та схвалена Міністерством освіти і науки України.

Протягом останніх трьох років Українським фондом «Благополуччя дітей» в рамках проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти», що реалізує Фонд у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України, підготовлено 144 викладачів та методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, навчально-методичних центрів, районних/міських методичних центрів, центрів професійно-технічної освіти. Таким чином, відтепер у кожній області України є команда фахівців, які в рамках своїх посадових обов'язків проводять підготовку педагогічних працівників до впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» у загальноосвітніх школах, школах-інтернатах та професійно-технічних навчальних закладах.

Фахівці високо оцінили проведені експертами Українського фонду «Благополуччя дітей» навчальні заходи:

«Дякую тренерам за оригінальну подачу навчання, за конструктивні пропозиції щодо проведення курсу, за «акценти» на розуміннях особливостей вправ та впровадження програми. Особлива подяка ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» за комфортні умови для навчання та вироблення в мене особисто формули успіху у впровадженні програми, в якій обов'язково бачу результат для нашого українського суспільства! З вдячністю, Адамчук Людмила»