30 квітня відзначається Міжнародний день припинення фізичного покарання дітей, коли спільнота привертає увагу до цієї важливої ​​проблеми та закликає до боротьби з нею. Український фонд «Благополучччя дітей» запрошує підтримати ініціативу EndCorporalPunishment і докласти зусиль для захисту дітей від тілесних покарань.

Фізичні покарання – це найпоширеніша форма насильства над дітьми. Її широке соціальне прийняття нормалізує насильство протягом усього дитинства, закріплює низький статус дітей у суспільстві та відкриває шлях для інших форм насильства, експлуатації та жорстокого поводження.

Тілесні покарання - це не просто порушення прав дітей. Воно підриває інвестиції в фізичне та психічне здоров'я та освіту і спричиняє коротко- та довгострокові негативні наслідки як для окремої дитини, так і для суспільства.

Звичайно, тут і зараз фізичне покарання може стримати дитину від певних неправильних дій чи змусити її до бажаного, але не навчить правильної поведінки. Побита дитина запам’ятовує тільки те, що дорослі досягають своєї мети силою (правий той, хто сильніший). Більше того, дитина почувається пригніченою, її гідність принижена. Оскільки часто дитина зазнає кривди від тих, кому найбільше довіряє, то вважає себе поганою і непотрібною. А з часом вона може прийняти насильство як норму і застосовувати його до інших, зокрема і до власних дітей.

Сьогодні світова «мапа» фізичних покарань дітей виглядає так:

  • 87% дітей у світі не захищені від фізичних покарань законом.
  • 4 з 5 дітей від 2 до 14 років піддаються жорстокій дисципліні вдома.
  • Близько 720 мільйонів дітей шкільного віку проживають у країнах, де фізичні покарання в школі не заборонені повністю.
  • 137 країн дозволяють фізичні покарання вдома.
  • 40 років тому Швейцарія першою заборонила всі фізичні покарання дітей; сьогодні 62 держави у всіх регіонах світу запровадили цей важливий захист для дітей, і цифра зростає.

В Україні фізичні покарання дітей заборонені законом, однак усталені традиції та брак знань у дорослих призводять до того, що близько 30% дітей досі зазнають тілесних покарань*. Опитування Ради Європи виявило, що серед дорослих рівень толерування фізичного насильства у вихованні тривожно високий:

68% погодилися, що майже всі їх знайомі, які мають дітей, принаймні інколи у виховних цілях можуть ляснути неслухняну дитину по сідницях;

48% погодилися із тим, що традиційні методи виховання дітей (наприклад, стояння у кутку) – ефективні та перевірені часом;

32% погодилися із тим, що виховання дітей в сім'ї не може бути ефективним без фізичного покарання;

52% погодилися із тим, що вони хоча б інколи заслуговували на те фізичне покарання, яке до них застосовували у дитинстві.

ВИ МОЖЕТЕ ВЖЕ СЬОГОДНІ ПРОЧИТАТИ НАШІ ВИДАННЯ, АБИ ДІЗНАТИСЯ, ЧОМУ ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО НЕ ДОЗВОЛЯЄ ДОСЯГНУТИ ВИХОВНИХ ЦІЛЕЙ І ЯК ОПАНУВАТИ ІНШІ МЕТОДИ ВИХОВАННЯ.

Ресурси для батьків:

Книга для батьків дітей раннього віку “Поради для батьків: зростаємо разом”

Брошура “Замість ляпасів: як з любов'ю та повагою визначати дитині кордони”

Брошура «Зростаємо разом – основи успішного виховання дітей» (російською)

Брошура “Стрес. Порадник для батьків”

Брошура "Змінюючи життя: виховуємо дітей без покарання" (російською)

Ресурси для фахівців:

Методичні матеріали для роботи психологів із батьками “Без ляпасу. Як з любов’ю та повагою визначати дитині кордони”

Посібник тренінгових занять для роботи з батьками “Творимо разом світ, безпечний для дитини”

Методичний посібник “Психолого-педагогічна робота у загальноосвітніх навчальних закладах з профілактики насильства над дітьми”

Інформаційно-ресурсний центр “Дитинство без насильства”

ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ НА ГЛОБАЛЬНОМУ РІВНІ?

Поділіться своєю позицією щодо фізичних покарань із хештегами

#EndCorporalPunishment_CWBF

#EndCorporalPunishment


*РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ З ПИТАНЬ НАСИЛЬСТВА СТОСОВНО ДІТЕЙ, Рада Європи, 2015 р.: https://rescentre.org.ua/images/Uploads/Files/statistika_dl/doslidzhenya_nasilstvo.pdf