Онлайн-курс «Я вмію себе захистити» для дітей 14–18 років став логічним доповненням на виклик, пов’язаний із вимушеною трансформацією зустрічей офлайн у новий формат – онлайн, із використанням новітніх віртуальних комунікативних технологій. 

Заняття онлайн-курсу базуються на інтерактивних заняттях для дітей, що описані в методичному посібнику “Формування навичок безпечної поведінки. Частина 2. Я вмію себе захистити”.

Матеріали онлайн-курсу уніфіковані й можуть бути використані не лише в рамках просвітницької діяльності з попередження сексуального насильства. Курс спрямований на опанування дітьми важливих норм і правил, які будуть корисними в повсякденному житті, а саме: знати та відстоювати особисті кордони, оберігати власне тіло, вміти говорити впевнене «НІ», розуміти негативний вплив непристойних секретів і вміти просити про допомогу.

Для впровадження онлайн-курсу розроблені:

  • сценарії занять (розміщені на платформі Google Клас);
  • методичні рекомендації для педагогічних працівників щодо проведення онлайн-занять з дітьми 14–18 з питань попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Ознайомитись із заняттями можна, скориставшись посиланням https://classroom.google.com/c/MjY5OTQ4MDY3NDM5?cjc=f3xsz7w або кодом класу f3xsz7w на платформі Google Клас. 

Методичні рекомендації містять такі розділи:

  • психологічна формула безпеки як важливий інструмент для розуміння та використання в просвітницькій роботі з попередження сексуального насильства над дітьми;
  • сексуальне насильство над дитиною: основні поняття та принципи взаємодії з дітьми;
  • структура й особливості проведення онлайн-курсу «Я вмію себе захистити»;
  • специфіка організації інтерактивної взаємодії в онлайн-курсі «Я вмію себе захистити»
  • перелік додаткових матеріалів і ресурсів.

Завантажити методичні рекомендації.

Матеріали підготовлені в межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством над дітьми в Україні, Фаза ІІ».