bespechna povedinka2 coverФормування навичок безпечної поведінки дітей. Частина 2. Я вмію себе захистити : метод. посібник / автори-упоряд.: Цюман Т.П., Нагула О.Л.; за заг. ред. Цюман Т.П. - К.: Видавництво: ФОП Буря О.Д., 2017. - 44 с.
 Методичний посібник призначений для проведення просвітницької роботи з дітьми 14 - 18 років щодо попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації у площині формування навичок безпечної поведінки. Цей матеріал є продовженням посібників «Навчіть дитину захищатися» (для роботи з дітьми 3-6 років) та «Формування навичок безпечної поведінки. Частина 1. Вчимо дитину захищатися» (розрахований для роботи з дітьми 10 - 13 років).

Означені заняття допоможуть сформувати життєво необхідні знання та вміння, які допоможуть дітям надалі захиститися від можливої небезпеки та ризиків у взаємодії з дорослими і ровесниками.
Основна ідея інтерактивних занять ґрунтується на матеріалах кампанії Ради Європи "Один із п'яти", що має на меті ознайомлення дітей та дорослих з основними правилами безпечної поведінки, які покликані допомогти дитині уникнути ситуацій, пов'язаних із ризиком сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Незважаючи на те, що сценарії інтерактивних занять створені в контексті попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації, самі поняття "сексуальне насильство", "сексуальна експлуатація" в дитячій аудиторії взагалі не озвучуються.

Методичний матеріал призначений для фахівців, які мають практичний досвід роботи з навчання дітей за інтерактивними формами, що передбачають встановлення кордонів, ідентифікацію, розуміння, прийняття почуттів та формування вміння з ними справлятися, активне слухання, роз'яснення дитині наслідків вчинених дій, а також зміцнення її позитивної поведінки.

Методичний посібник схвалений Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (протокол № 1 від 14 лютого 2017 року).

Підготовка та видання матеріалів здійснені в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи - комплексний підхід», впровадженого Українським фондом «Благополуччя дітей» у партнерстві з Фундацією «Даємо дітям силу» (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation (Швейцарія).