Діти все частіше досліджують та виражають свою сексуальність за допомогою соціальних мереж чи месенджерів. Це явище називається секстингом.

Секстинг - це надсилання та отримання сексуально відвертих повідомлень (слів, фотографій, відео, зображень тощо), як правило, через мобільний телефон, а також через планшети, ноутбуки тощо.

Чому діти й підлітки вдаються до секстингу? Вони недооцінюють ризики, пов’язані з такою поведінкою, на них тиснуть однолітки, їх спокушають – причин багато, як і можливих негативних наслідків. Адже якщо ці повідомлення потраплять у відкритий доступ, діти можуть стати мішенню для сексуального примусу, шантажу тощо.

Рада Європи наголошує на тому, як важливо розробити комплексні профілактичні програми щодо безпеки в мережі, і закликає батьків, освітян, громадські організації та можновладців до активної діяльності задля підвищення обізнаності дітей та дорослих про ризики та способи захисту дітей від них.

Український фонд «Благополуччя дітей» також закликає своїх читачів і читачок приєднатися до відзначення 18 листопада. Оберіть зручний формат – і розкажіть якомога більшій аудиторії про небезпеку сексуального насильства над дітьми, зокрема в мережі, та способи йому протистояти.

  • Крок 1 – ПІДПИШІТЬСЯ на сторінку Фонду в Фейсбук: https://www.facebook.com/CWBF.Ukraine , читайте і поширюйте новини Кампанії.
  • Крок 2 – ОБЕРІТЬ спосіб, як зробити свій внесок у захист дітей від сексуального насильства: розмови в школі, дискусії, флешмоби, презентації, показ фільмів на тему сексуального насильства над дітьми, інші творчі ініціативи чи медіа-події. Нижче опубліковані посилання на методичні та інформаційні матеріали, які допоможуть вам у плануванні.
  • Крок 3 – РОЗКАЖІТЬ про свої заходи у Фейсбук із хештегом #EndChildSexAbuseDay_CWBF

Особливо актуальні цього року матеріали:

І матеріали, актуальні завжди:

Для фахівців:  

Для спеціалістів та батьків дошкільнят:

Для спеціалістів та батьків дітей 7-11 років:

Для спеціалістів та батьків підлітків:

Навчіть дитину захищатися!