«Програма 15» — це цікаве навчання для підлітків та їхніх батьків, яке охоплює актуальні, часто табуйовані теми, вчить підлітків приймати відповідальні рішення, а батьків —  розуміти й підтримувати своїх дітей.

Сьогодні такої роботи не вистачає в кожній школі, кожній громаді, адже вживання алкоголю, наркотиків, незахищений секс і ризик насильства загрожують кожній дитині, незалежно від статків родини чи місця проживання.

Ви можете допомогти провести «Програму 15» у 7 населених пунктах України.

Чому підліткам і їхнім батькам складно?

Підлітковий шлях нагадує комп'ютерну гру, мета в якій — сепаруватися від батьків, сформувати власний світогляд, самореалізуватися і просто вижити, адже на маршруті мільйон  небезпек.

  • кожен 5-й підліток пив 3 рази за останній місяць і постійно палить.program15 support1
  • 35% підлітків під час останнього сексу не користувалися презервативом.
  • 18% підлітків пробували наркотичні речовини.
  • 1 із 5 стикався із сексуальним насильством офлайн (наприклад, зустрів ексгібіціоніста чи його/її обмацав «друг» родини).
  • 1 із 4 підлітків зазнав сексуальних зловживань у мережі.

Підлітки часто не знають, як передається ВІЛ, думають, що спробувати наркотик разочок — це безпечно, вважають, що погодитися на небажаний секс краще, ніж здатися недоліткою.

Із проблемами та запитаннями підлітки найчастіше звертаються до однолітків та інтернету, а не до батьків чи інших дорослих, які направду можуть допомогти. Чому? Бо не хочуть покарань, повчань і нудних лекцій… А ще тому, що часто дорослі не знають правильних відповідей на запитання дітей. Або соромляться їх давати.

Але саме від того, що знають і як реагують дорослі довкола, залежить те, як діти подолають випробування підлітковим віком. Де вони опиняться в результаті: на реабілітації в лікарні, на цвинтарі чи у своєму щасливому та усвідомленому майбутньому.

Усі ці проблеми корінням ідуть в одне: відсутність безпечного середовища, де діти-підлітки захочуть здобути важливі і коректні знання та побудувати довірливі взаємини з найближчими дорослими (батьками чи тими, хто їх замінює). 

«Програма 15» — це безпечний простір, якого не вистачає дітям і батькам.

Чотири місяці регулярних зустрічей в окремих групах дівчат, хлопців, мам і тат — тут комфортно і не соромно.program 15 promo 5

Фахові тренери та тренерки, які стають друзями — а тому вчитися з ними набагато простіше і цікавіше.

Інтерактивні методи, які  зовсім не нагадують шкільні. Наприклад, ви «проживаєте» ситуацію, коли стаєте залежним від наркотиків. Або всі разом тренуєтеся одягати презерватив.

На виході ми маємо:

  • дітей, які відчули повагу до себе та інших, «намацали» особисті кордони, дізналися про правила безпеки в різних ситуаціях, «прожили» в безпечних умовах ризиковані вибори, відпрацювали вміння сказати «НІ» та звернутися по допомогу, дізналися про важливість толерантності та опанували основи неконфліктної комунікації, та ухвалення зважених рішень;
  • батьків, які пройшли той самий шлях, що й діти, а також  поговорили про виховання без покарань, основи вікової психології, тренди в сексуальній освіті, профілактику батьківського вигорання;
  • родини, які звикли без ніяковості обговорювати почуте на зустрічах, домовлятися, шукати компроміси, чути одне одного і просто проводити час разом. А це — найцінніше.

Чому ми впевнені що це працює і працює саме так?

«Програма 15» впроваджується в Україні з 2014 року. За цей час більше ніж 3 000 дітей і їхніх близьких дорослих пощастило стати її учасниками.program 15 prommo test

Ми ретельно досліджуємо результати участі в програмі й вони підтверджують, що курс навчання формує знання, вміння та цінності, які допомагають відповідально ставитися до свого здоров'я, благополуччя та розвинути почуття особистої гідності, будувати безпечні міжособистісні й сексуальні взаємини, ухвалювати правильні рішення, а також усвідомлювати і захищати свої права протягом усього життя.

Ми починали з 2 громад, а тепер у 8 областях України працює 9 сертифікованих тренерських команд, які можуть впроваджувати «Програму 15». Команда тренерів постійно зростає і поповнюється новими небайдужими профі.

Пройшов апробацію факультативний шкільний курс «Кроки по життю», який вже впроваджується у 8 школах України і ми навчаємо все нових вчителів.

Ми розробили онлайн-платформу для віддалених занять за «Програмою 15», а це значить, що нас не спинить карантин і також ми можемо розширювати географію проєкту.

Ми постійно оновлюємо методичну та інформаційну навчальну базу.

Ми хочемо, щоб «Програма 15» була доступна для родин будь-якого достатку по всій Україні, і працюємо над цим.

Чому нам потрібна ваша підтримка?

Якщо це така хороша програма, чому би батькам самим не заплатити – спитаєте ви. Тому що багато родин просто не можуть собі дозволити таких витрат. Так, профілактика – це завжди дорого, і в ідеальному світі такі витрати бере на себе держава чи громада. А поки єдиний вихід – ділити витрати і підставляти плече.

Ви можете зробити внесок на сторінці Фонду, замовити лист від Янгола і зробити два дива за раз, поширити допис про нас у своїх соціальних мережах і розповісти про цю компанію знайомим.

Допоможіть «Програмі 15» стати доступною!