Україно-швейцарська Програма «Здоров'я матері та дитини» фінансується Швейцарською агенцією з питань розвитку та співробітництва (ШАРС) та впроваджується низкою українських інституцій та медичних закладів у співпраці з Швейцарським Центром Міжнародної Охорони Здоров'я (підрозділ Швейцарського інституту тропічної медицини та громадського здоров'я, м. Базель). Програма складається з чотирьох компонентів. Український фонд «Благополуччя дітей» відповідає за впровадження компоненту «Міжсекторна модель сприяння здоров'ю матері та дитини» (Угода від 22 жовтня 2008 року між Українським фондом «Благополуччя дітей» і Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров'я)

Офіційний веб-сайт Програми: http://www.motherandchild.org.ua

Впровадження Україно-швейцарської Програми «Здоров’я матері та дитини» базується на двосторонній угоді між урядами України та Швейцарії і фінансується Швейцарською агенцією з питань розвитку та співробітництва (ШАРС). Відповідно до Угоди щодо виконання Програми № 81009188 від 10.12.2007, ШАРС доручає Швейцарському інституту тропічної медицини та громадського здоров'я виконання Програми спільно з українськими партнерами. 

Донор Програми: Швейцарська агенція з питань розвитку та співробітництва, яка представлена в Україні Швейцарським бюро співробітництва.

Головні виконавці Програми:

  • Швейцарський центр міжнародної охорони здоров’я – підрозділ Швейцарського інституту тропічної медицини та громадського здоров'я, м. Базель
  • Міністерство Охорони Здоров’я України

Партнери та залучені організації 

Мета Програми: Покращення наявності, якості, ефективності та доступності “промоційних”, профілактичних і лікувальних послуг охорони здоров’я матері та дитини у вибраних областях, районах і громадах України.
Програма складається з 3-х основних і 1-го інтегрованого компонентів, що є взаємодоповнюваними:

Компонент 1: Міжсекторна модель сприяння здоров’ю матері та дитини (ЗМД)
Компонент 2: Інтегрована перинатальна допомога
Компонент 3: Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ) в сфері охорони здоров`я
Інтегрований Компонент 4: Посилення можливостей управління в сфері ЗМД

Географія Програми:

  • Івано-Франківська область (пілотні райони - Kaлушський, Городенківський, Koломийський, Надвірнянський, Снятинський, асоційований район – Верховинський);
  • Волинська область (пілотні райони - Ратнівський, Горохівський, Луцький, Любомлівський, Maневицький);
  • Вінницька область (пілотні райони - Хмільницький, Iллінецький, Kaлинівський, Koзятинський, Тульчинський, асоційований – Могилів-Подільський район);
  • Автономна республіка Крим (пілотні райони - Джанкойський, Ленінський, Сакський, Бахчисарайський, асоційований район - Червоногвардійський).

Відповідно до угоди від 22 жовтня 2008 року між Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров'я (його відділом - Швейцарським Центром міжнародного здоров’я) та Українським фондом «Благополуччя дітей», фонду доручено впровадження компоненту «Міжсекторна модель сприяння здоров’ю матері та дитини»