З листопада 2008 р. по червень 2009 р. Український фонд "Благополуччя дітей" проводить міжнародну інформаційну кампанію "Побач. Почуй. Скажи." (Батьки, які завдають шкоди своїм дітям, намагаються це приховати).

Конвенція ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року проголосила обов'язок держав застосовувати усі можливі заходи з метою захисту дитини від «усіх форм фізичного чи психічного насильства, образи чи зловживання, відсутності піклування чи недбайливого ставлення, грубого відношення чи експлуатації, включаючи сексуальне зловживання...»

Однак, згідно даних ВООЗ, 2 млн. дітей щорічно стають жертвами жорстокого поводження. Кожна десята дитина гине, 2 тис. закінчують життя самогубством, більше 50 тис. лишають свої домівки.

З листопада 2008 р. по червень 2009 р. Український фонд "Благополуччя дітей" проводить міжнародну інформаційну кампанію " Побач. Почуй. Скажи." (Батьки, які завдають шкоди своїм дітям, намагаються це приховати).

Мета кампанії - залучення громадськості у діяльність, спрямовану на подолання проблеми насильства над дітьми.

HST indian campaign blogHST mummy campaign blogHST panda campaign blog

ПОБАЧ   Ніхто не бачить мої рани, синці та шрами. Мої батьки не дозволяють мені їх показувати. Я знаю, що я сама в усьому винна, і мене за це покарано.

ПОЧУЙ  Ніхто не чує, як я плачу. Мені заборонено говорити про те, як мені боляче, страшно та самотньо.

СКАЖИ  Мені потрібна Ваша допомога. Тільки Ви можете мене захистити.

Якщо Ви вважаєте, що дитина потребує допомоги:

  • Ви можете поговорити з вихователем у дитячому садку або з учителем у школі про свої підозри та побоювання щодо жорстокого поводження з дитиною;
  • Ви можете звернутися в усній або письмовій формах до місцевого суду, повідомивши дані про дитину та її сім'ю, щоб відповідальні органи вжили необхідних заходів. Якщо Ви повідомите дані про сім'ю та конкретну інформацію про такі випадки, суд зобов'язаний вжити відповідних заходів. За Вашим бажанням звернення може залишитися анонімним;
  • Ви можете звернутися до служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та правозахисних організацій.

Телефонуйте за номером гарячої лінії 8-800-500-33-50 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів по всій території України).

Кампанія проходить одночасно у 14 областях України та шести країнах Східної Європи: Литві, Латвії, Болгарії, Молдові, Македонії, Польщі.

В рамках кампанії передбачено:

  • випуск плакатів, буклетів, сітілайтів, які мають привернути увагу громадськості до проблеми фізичного насильства над дітьми та необхідності втручання у такі ситуації;
  • розповсюдження буклетів, плакатів у відповідних установах, розміщення інформації на сітілайтах;
  • обговорення проблеми насильства та можливостей її розв'язання під час проведення заходів та зустрічей між представниками місцевих громад, організацій, що працюють із дітьми, які постраждали від насильства;
  • друк матеріалів, що стосуються кампанії та профілактики насильства у інформаційних виданнях.

Для проведення інформаційної кампанії використовуються матеріали, розроблені рекламною агенцією DDB у Польщі та адаптовані рекламною агенцією DDB в Україні. Ці матеріали були апробовані польською організацією «Нічиї діти».