Проблема сексуального насильства над дітьми є проблемою прихованою. Надзвичайно тяжко встановити кількість потерпілих дітей. За оціночними даними Ради Європи кожна п'ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Часто засоби інформації висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства, були викрадені чи навіть вбиті, описують злочинців-незнайомців, але важливо знати, що такі злочини не є типовими. Особи, які скоюють сексуальне насильство над дітьми, у 8 випадках із 10 (за даними NSPCC) зазвичай є добре знайомими людьми для дитини. Це можуть бути члени сім‘ї, друзі, сусіди. Деякі з них працюють на посадах, що передбачають постійний контакт з дітьми, деякі мають авторитетні позиції та користуються довірою і повагою серед інших дорослих. У випадку, коли агресор є близьким родичом, дитина може не розповідати про насильство аж допоки не стане дорослою. А може не розповісти ніколи.

Кампанія «Один із п'яти», що проводить Український фонд «Благополуччя дітей» протягом червня - листопада 2015 р., направлена на роботу з батьками та дітьми дошкільного віку щодо їх навчання правилам безпечної поведінки. Партнерами кампанії є Рада Європи та польська громадська організація Nobody's Children Foundation.

Цільова аудиторія: практичні психологи, соціальні педагоги, вихователі дошкільних навчальних закладів, представники громадських організацій, що працюють у сфері попередження насильства над дітьми, батьки, діти старшого дошкільного віку.

В рамках кампанії Український фонд «Благополуччя дітей»:

  • проводить навчальні заходи для фахівців (червень - вересень 2015);
  • розробляє та апробує методичний посібник щодо проведення занять з дітьми старшого дошкільного віку з питань формування стратегій безпечної поведінки (червень - жовтень 2015 р.);
  • адаптує та розповсюджує відео та друковані інформаційні матеріали для дітей та батьків, що були розроблені Радою Європи в рамках кампанії «Один із п'яти» та Nobody's Children Foundation (липень - листопад 2015);
  • координує роботу віртуального ресурсного центру «Дитинство без насильства» та сторінку кампанії у Фейсбуці «Один із п'яти» (червень - листопад 2015).

Національний партнер кампанії: Міністерство соціальної політики України.

Локальні партнери кампанії: Сарненська міська рада, Черкаський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Кампанія організована в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у Східній та Центральній Європі», що впроваджується Українським фондом «Благополуччя дітей» у партнерстві з Nobody's Children Foundation (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation.

Матеріали кампанії: