child witness court campaign blog

У 2007 році Український фонд «Благополуччя дітей» проводив кампанію «Дитина - свідок» для суддів, прокурорів та представників внутрішніх органів. Кампанія мала на меті актуалізацію питань, що стосуються потреб дітей, які беруть участь у правових процедурах.

Для дітей, які стали жертвами насильства, допит в органах внутрішніх справ, прокуратурі або в суді - це травматичне переживання. Дитина не розуміє процедур, в яких має взяти участь, почувається винною, боїться невідомої ситуації та наслідків звинувачення близьких їй осіб.

ДИТИНА-СВІДОК ПОТРЕБУЄ ОСОБЛИВОЇ ПІДТРИМКИ

Давайте будемо слухати дитину приязно, застосовуючи форми і темп мовлення відповідно до розвитку та психічного стану дитини. Давайте брати свідчення у дитини тільки один раз, надаючи психологічну підтримку. Давайте інформувати батьків і дітей про їхні права.

Кампанія «Дитина-свідок» одночасно проходила також у Болгарії, Латвії, Литві, Македонії, Молдові та Польщі в рамках проекту «Дитинство без насильства - покращення системи захисту дітей у Східній Європі». Матеріали кампанії були розроблені VIA Strategik.