З вересня по грудень 2009 року Український фонд "Благополуччя дітей" в рамках проекту "Впровадження пілотної моделі структурної профілактики насильства щодо дітей" проводить інформаційну кампанію "Біль від ременю пройшов. Але це залишиться між нами". Кампанія присвячена проблемі фізичного насильства щодо дітей в сім‘ї, неприпустимості побиття дитини, як методу виховання.

belt canpaign blogЗгідно даних дослідження, що проводив Український фонд "Благополуччя дітей" у липні 2009 р., більше третини людей в Україні вважає, що фізичне покарання дітей не тільки допустиме, але й необхідне.

Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті.

У деяких родинах як дисциплінарну міру використовують різні види фізичного покарання – від потиличників і ляпанців до пороття ременем. Необхідно усвідомлювати, що фізичне насильство – це фізичний напад (катування), воно майже завжди супроводжується словесними образами і психічною травмою.

Негативними наслідками для здоров'я є: втрата чи погіршення функції якого-небудь органа, розвиток захворювання, порушення фізичного чи психічного розвитку. З 100 випадків фізичного насильства над дітьми приблизно 1-2 закінчуються смертю жертви насильства. Наслідками фізичного насильства є синці, травми, переломи, ушкодження внутрішніх органів: печінки, селезінки, бруньок і ін. Потрібен час, щоб залікувати ці ушкодження, але ще більше часу і зусиль потрібно для того, щоб залікувати сердечні рані, психіку дитини, що постраждала від побоїв.

Матеріали кампанії створено агенцією DDB°Latvia, адаптовані організацією "Centrs Dardedze" (Латвія) та виготовлені в рамках проекту "Впровадження пілотної моделі структурної профілактики насильства щодо дітей", що впроваджується Українським фондом "Благополуччя дітей" за фінансової підтримки "Brot für die Welt" (Німеччина)