Проект здійснюється за підтримки ChildFund Deutschland e.V., Німеччина

Строк проекту: Надання цільової благодійної допомоги дітям, які проходять курс лікування у відділенні дитячої онкогематології Кримської республіканської дитячої клінічної лікарні.

Термін реалізації проекту: листопад 2010 р. - серпень 2014 р.

Партнери проекту:

Проблема раку - найважливіша проблема охорони здоров'я України. Злоякісні новоутворення діагностують майже у кожного 50-го українця (для порівняння: у світі злоякісні новоутворення виявляють у кожного 270-го). За показниками смертності від злоякісних новоутворень дітей до 14 років наша держава посідає п'яте місце. У Криму щороку захворює близько 47-60 дітей - і це тільки за офіційними даними.

Відділення дитячої онкогематології Республіканської дитячої клінічної лікарні ім. Титова - єдине відділення по боротьбі з дитячими онкологічними захворюваннями в Криму. У відділенні онкогематології проходять лікування діти у віці від 0,5 року до 16 років з важкими захворюваннями - лейкоз, різні види злоякісних пухлин і лімфом.

Кримське онкогематологічне відділення, - одне з кращих в Україні. Працює в постійних контактах з багатьма зарубіжними клініками дитячої онкології. Побутові умови, в яких перебувають маленькі пацієнти (окремі бокси з санвузлом, телевізором та супутниковим телебаченням), дозволяють лікувати їх відповідно до світових стандартів, без побоювання отримати інфекції. У відділенні працюють п'ять лікуючих лікарів, які пройшли навчання та стажування в провідних клініках України та Німеччини. Завідуючий відділенням - Валентин Павлович Усаченко працює на цій посаді з дня заснування дитячої лікарні (1987р.).

Дитяче онкогематологічне відділення є науковим Центром студії з лікування лімфом у дітей. Всі форми лікування, окрім трансплантації кісткового мозку відбуваються тут. Завідувач відділенням В. Усаченко в 1993 році побував на навчанні в клініці знаменитого професора Цінтля в Німеччині. Двічі на (2008 і 2009 рр..) Проходив навчання у Дитячій онкологічній клініці під керівництвом німецького професора Г. Шеллонга. Побувавши в дитячому онкогематологічному відділенні в 1995 році американський професор пінкель, зазначив, що отримані кримськими лікарями результати, незважаючи на скрутне економічне становище України, можна порівняти з результатами найкращих онкологічних клінік Європи.

Однак у відділенні існує гостра проблема нестачі коштів на придбання дорогих медикаментів. Дітям надається медична допомога виходячи з наявного фінансування. Лікування на 60% забезпечено за рахунок державного бюджету. Однак бюджетні кошти передбачають закупівлю сучасних дорогих препаратів в дуже обмежених кількостях, не достатніх для лікування всіх дітей.

Курс лікування дитини коштує близько 10 - 15 тисяч доларів США, в залежності від його віку і тяжкості захворювання. Навіть враховуючи часткову оплату лікування з боку держави, мало хто з батьків може знайти такі гроші.

Надаючи кошти на придбання дорогих медичних препаратів, проект підтримує професіоналізм лікарів і дарує шанс на життя дітям, та надію їх батькам.

Перелік дітей, які отримують допомогу у рамках проекту.