Проект здійснюється в рамках програми розвитку інституційного партнерства (Tasic IBPP) Європейського союзу.

Проект розрахований на 2 роки (2004-2005) і здійснюється у 4 регіонах України (м. Київ, м. Севастополь, Дніпропетровська та Волинська області).

Партнери проекту: CCF Kinderhilfswerk e.V., Німеччина, Impact on Health e.V., Німеччина Connect Plus e.V., Німеччина, Інститут прикладних досліджень, розвитку та освіти, Німеччина, Міністерство України у справах молоді та спорту Українська асоціація соціальних педагогів і спеціалістів соціальної роботи Журнал "Практична психологія і соціальна робота"

Мета: сприяти здійсненню соціальної політики України у сфері профілактики ВІЛ/СНІД шляхом підвищення якості соціальних послуг для дітей і підлітків та поліпшення системи підготовки соціальних працівників згідно з міжнародними стандартами.

Завдання: покращити профілактику ВІЛ/СНІД в Україні шляхом поліпшення системи підготовки соціальних працівників відповідно до міжнародних стандартів.

Види діяльності:

  • розробка, апробація і впровадження в систему соціальної освіти навчального курсу з підготовки спеціалістів у сфері профілактики ВІЛ/СНІД;
  • підготовка тренерів з числа соціальних працівників, педагогів, волонтерів громадських організацій для роботи у сфері профілактики ВІЛ/СНІД і популяризації здорового способу життя серед молоді;
  • публікація методичних матеріалів і навчального посібника для працівників соціальної сфери, котрі працюють у сфері надання соціальних послуг і профілактики ВІЛ/СНІД;
  • залучення представників державних, громадських організацій, ЗМІ, навчальних закладів до співробітництва на регіональному рівні у сфері надання соціальних послуг і профілактики ВІЛ/СНІД;
  • організація стажування групи українських фахівців у Німеччині з метою розвитку німецько-українського партнерства між вищими навчальними закладами, державними та громадськими організаціями.

Результати:

  • Підготовлено групу (21 особа) високопрофесійних тренерів - соціальних працівників, педагогів, волонтерів громадських організацій - для роботи у сфері профілактики ВІЛ/СНІД і популяризації здорового способу життя серед молоді. Вони отримали Сертифікати Фрайбурзького католицького університету й Свідоцтва Академії праці та соціальних відносин, Міністерства України у справах молоді та спорту України та Фонду.
  • Проведено стажування групи українських фахівців (8 осіб) у Німеччині з метою розвитку німецько-українського партнерства між вищими навчальними закладами, державними та громадськими організаціями.
  • Проведено 9 тренінгів для представників державних, громадських організацій, навчальних закладів, ЗМІ тощо у сфері надання соціальних послуг і профілактики ВІЛ/СНІД.
  • Розроблено і апробовано спільно з німецькими партнерами навчальний курс з підготовки спеціалістів у сфері профілактики ВІЛ/СНІД, який буде впроваджено в систему соціальної освіти.
  • Розроблено веб-сайт проекту www.hiv-prevention.org.ua , який діє з травня 2005 року.