program internat coverМетодичні рекомендації щодо впровадження в загальноосвітніх школах-інтернатах програми виховної роботи з підлітками з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» / авт.-упоряд. А.В. Калініна, Ж. В. Петрочко, А. М. Шеламкова ; за заг. ред. І. Д. Звєрєвої, Ж. В. Петрочко, Р. Х. Вайноли. - К.: видавництво ФО-П Буря О.Д., 2014. - 60 с.

Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» була розроблена та апробована Українським фондом «Благополуччя дітей» протягом 2009-2011 рр. і отримала схвалення від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо її використання у загальноосвітніх навчальних закладах для здійснення виховної роботи з учнями 7-11 класів з питань попередження торгівлі людьми.

До уваги заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників практичних психологів та соціальних педагогів Фонд підготував рекомендації щодо впровадження цієї програми у загальноосвітніх школах-інтернатах з метою надання вихованцям аргументованої, прийнятної інформації, що сприяє створенню умов для вироблення негативного ставлення до явища торгівлі людьми та пов'язаних із нею злочинів і водночас - позитивної мотивації до запобігання цьому явищу. Під час тематичних виховних годин передбачається прийняття вихованцями соціально очікуваних моделей поведінки свідомого громадянина, формування конструктивної стратегії поведінки в небезпечних ситуаціях. Розроблені у змісті програми заняття допоможуть вихованцям в організації змістовного дозвілля, розвитку ініціатив та реалізації інтересів, виборі майбутньої професії.

Матеріали схвалені Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол № 3 від 14.10.2014).

Публікацію підготовлено в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджувався Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.