program 15 cover

«Програма 15» – це результат апробації та адаптації в українських умовах міжнародної програми «Кроки по камінню» (Еліс Уелборн (Alice Welbourn),1995). Українська версія «Програми 15» є значним ресурсом виховання дитини, сприяє налагодженню сімейних відносин, покращенню комунікації у родинному середовищі та забезпечує первинну профілактику соціально небезпечних явищ і захворювань.

З одного боку, «Програма 15» має яскраво виражену профілактичну спрямованість. Її мета: знизити ризик потрапляння у небезпечні для здоров’я і життя ситуації (інфікування ВІЛ чи ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом, а також алкоголізм, наркоманія, ситуації насильства).

З іншого боку, від більшості профілактичних проектів «Програма 15» відрізняється охопленням широкого спектру особистісно значущих психологічних тем і значним позитивним впливом на родинні стосунки, зокрема між батьками та дітьми.

Програма основана на гендерно-віковому підході: проведення циклу паралельних занять однакової тематики з групами дітей (окремо хлопці та дівчата) і їхніх батьків (також окремо матері й батьки, або особи, які їх замінюють), що становить одну з її переваг.

«Програма 15» розрахована, передусім, на пересічні українські родини, де є діти віком 14-17 років.