Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для початкової школи є логічним доповненням програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 7–11 класів, раніше створеної Українським фондом «Благополуччя дітей».

Програма відповідає Державному стандарту початкової освіти, затвердженому Кабінетом Міністрів України 21 лютого 2018 р., який передбачає компетентнісний підхід до навчання, та складена у такий спосіб, що дає змогу реалізувати мету початкової освіти, закріплену в Державному стандарті початкової освіти, а саме: всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

Рішенням експертної комісії з психології та педагогіки (протокол № 3 від 29.09.2021 р.) надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі». Зареєстровано в Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 7.0005-2021.

Рекомендовано вчителям початкових класів, соціальним педагогам, психологам, студентам вищих педагогічних навчальних закладів, слухачам курсів підвищення кваліфікації системи післядипломної педагогічної освіти, а також усім, хто не байдужий до проблем дітей в Україні.

Завантажити посібник

Методичний посібник «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для початкової школи розроблений у межах проєкту «Попередження торгівлі людьми шляхом формування життєвих компетентностей дітей», що впроваджений ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за сприяння Міністерства освіти і науки України та фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.