activisatia local coverОднією з найбільших груп ризику торгівлі людьми є діти віком від 13 до 18 років з незрілими моральними позиціями, нещасливим сімейним минулим чи із сильним бажанням економічної незалежності та самодостатності. Згубний вплив цього явища на розвиток особистості, особливо дитячої, зумовлює необхідність пошуку ефективних шляхів профілактики: розв'язання зовнішніх та внутрішніх суперечностей, що зумовлюють виникнення проблеми, розробки та впровадження інноваційних форм та методів виховної роботи з дітьми, попереджувальних дій через залучення як спеціалістів-практиків соціальної сфери, які працюють з неповнолітніми, так і місцевих громад заради створення альтернативних можливостей для груп ризику серед молоді.

Саме вирішення цих проблем лягло в основу реалізації проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад, 2009-2011 роки». Головним виконавцем проекту виступило Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, партнерами у його реалізації стали Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» та Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей». Проект здійснювався за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

У запропонованій публікації Український фонд «Благополуччя дітей» висвітлює досвід, набутий під час реалізації освітньо-профілактичного компонента проекту.