Ми доклали максимум зусиль, аби допомога знайшла тих, хто потребує її більше за інших. Для цього у травні-червні Український фонд «Благополуччя дітей» разом із регіональними партнерськими організаціями БФ «Допомога Дніпра» та БФ «Станція «Харків» провів опитування 3619 родин, які тимчасово проживають у Харкові, Дніпропетровську та Кривому Розі, й члени яких мають довідки про взяття на облік ВПО (вимушено переміщених осіб).

Буклети та плакати із запрошеннями взяти участь у опитуванні розповсюджувалися в місцях тимчасового проживання ВПО, оголошення було опубліковане на веб-сайтах та сторінках соціальних мереж організаторів. В опитуванні взяли участь усі, хто звернувся за вказаними телефонами, - 3619 родин (6432 дорослих та 4449 дітей), у той час як підтримати ми можемо близько 1700 родин (5 тис. чоловік).

Відбір проводився на основі інформації, отриманої від самих потерпілих. Згідно із спеціально розробленими критеріями, родинам нараховувалися бали. На їх кількість впливали прибуток родини, наявність дітей дошкільного віку, жінок в декретній відпустці, інвалідів, людей похилого віку; наявність кількох дітей під опікою одного дорослого, місце та площа проживання родини тощо. Нарахування та підрахунок балів здійснювала комп'ютерна програма.

На даний момент списки сформовані й закриті. До них потрапили родини, які набрали найвищі бали й підтвердили свою вразливість документально. Однак за умовами програми родини, що виїхали з міст реалізації проекту, чи ті, що надали неправдиву інформацію (це визначить моніторинг), вибувають з неї. А значить, їхнє місце можуть посісти наступні в рейтингу родини.

Нагадаємо, що родини отримують допомогу в рамках проекту «Гуманітарна допомога вимушено переміщеним особам та громадам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» під егідою Українського фонду «Благополуччя дітей» та Diakonie Katastrofenhilfe за фінансування German Federal Foreign Office.