program bespeka zhitya coverУкраїнський фонд «Благополуччя дітей» здійснив видання Програми та методичних матеріалів для виховної роботи з учнями 7–11 класів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», що стали ключовим моментом реалізації освітньо-профілактичного компонента проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад».

Інноваційність Програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» полягає, по перше, в тому, що фактично вона є першою спробою представити систему виховної роботи саме у сфері профілактики торгівлі людьми шляхом формування в учнівської молоді внутрішнього ціннісного стрижня та необхідних життєвих навичок. А по-друге, вона пропагує новітні засоби технологічного забезпечення виховного процесу.

Особливістю Програми є визначення таких основних орієнтирів виховання та розвитку учнів: сприяння самопізнанню, самореалізації, самоствердженню і самовдосконаленню особистості; розвиток навичок відповідальної і водночас безпечної поведінки, умінь адекватного прийняття рішень у різноманітних, у т. ч. складних, життєвих ситуаціях; визначення та формування громадянської позиції особистості.

Програма та методичні матеріали «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» схвалені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України до використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Проект «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» впроваджується Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації