13 травня 2016 року у Будинку профспілок в Дніпрі (відучора - офіційно, хоча поміж собою ми всі так завжди його й називали) перші учасники Ваучерної програми допомоги за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини отримали картки, з якими протягом п'яти місяців зможуть купувати найнеобхідніші товари в одній з торгових мереж міста.

О десятій ранку на учасників Ваучерної програми та гостей чекала велика зала Будинку профспілок і команда проекту із картками напоготові. Дехто обачливо прийшов заздалегідь, за звичкою готовий стояти в черзі. Тим приємніше нашим волонтерам було повідомити, що черг сьогодні не передбачається, і запросити усіх до зали.

news 20 05 2Як вийшло, що звичайна видача карток переросла у масштабний і велелюдний захід за участі офіційних осіб? Першим зголосився приєднатися генеральний консул Німеччини Вольфганг Мьоссінґер, до якого долучилися радник губернатора Дніпропетровської області Віталій Литвин, начальниця управління у справах ВПО і АТО Дніпропетровської міськради Юлія Дмитрова, голова офісу УВКБ ООН у Дніпропетровську Мулусев Мамо, представники Данської ради з міжнародної співпраці тощо. Ваучерну програму представляли її виконавці - Тетяна Басюк, виконавчий директор Українського фонду «Благополуччя дітей», Томмі Бучіба, радник з надзвичайних ситуацій Diakonie Katastrophenhilfe - та вірний і надійний регіональний партнер проекту Благодійний фонд «Допомога Дніпра» у особі його голови Владислава Макарова.

Незважаючи на високе представництво, захід не перетворився на «засідання політбюро», адже ті, хто допомогу надає, і ті, хто її потребує, зібралися для того, аби почути одне одного. Після коротких привітальних слів гостей Олена Шипіленко, координатор проекту «Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні», у подробицях розповіла учасникам Ваучерної програми про правила користування електронними картками, особливостями здійснення покупок та обмеженнями. Їй допоміг представник торгової мережі METRO Микола Пітінов, який відповів на численні запитання учасників програми.

news 20 05 1Після завершення презентації присутні мали можливість поставити запитання будь-кому з гостей, і розмова вийшла жвавою.

А тим часом у холі дніпровська команда Ваучерної програми розпочала видавати картки - швидко й чітко, як ідеально відкалібрований годинниковий механізм. За сусіднім столом юрист Данської ради співпраці влаштував імпровізовану приймальню й зібрав чималу чергу тих, хто потребував поради й допомоги.

За дві з половиною години ми поспілкувалися з гостями заходу та пресою, роздали близько 280 карток, а головне - отримали можливість неформально познайомитися з учасниками Ваучерної програми. Адже за всіма анкетними даними, відборами й моніторингами стоять живі люди з їхніми бідами, радостями й очікуваннями. І так приємно ці очікування виправдовувати!

Для довідки:

Ваучерна програма - це основний компонент проекту «Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні», що впроваджують Diakonie Katastrofenhilfe та Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансування German Federal Foreign Office.

Проект триватиме протягом 2016 року, його мета - відновлення життєспроможності вимушено переміщених осіб через вирішення їхніх нагальних проблем.

Протягом двох місяців команда проекту в чотирьох регіонах проводила відбір найбільш вразливих родин, які п'ять місяців отримуватимуть допомогу Ваучерної програми. Відбір проходив у два етапи. Швидке інтерв'ювання пройшли 4,6 тисяч родин, із яких 2558 родин відвідали з глибинним опитуванням за місцем проживання. Серед критеріїв вразливості, які комплексно вплинули на відбір, були наявність у родині дітей, людей із особливими потребами, вагітних, людей похилого віку, щомісячний бюджет родини тощо.

Усього в Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях допомогу в першу хвилю отримуватимуть 4432 людини (1297 родин), із них 507 родин в Дніпропетровську та певних районах області, 201 - в Кривому Розі, 103 - в Першотравневому районі Донецької області та 486 у Харкові та області.

Наразі стартувала друга хвиля відбору родин, які отримуватимуть допомогу Ваучерної програми з липня.

Більше фотографій можна знайти на нашій сторінці у Fb