Новий проект УФБД у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

Команда експерток Українського фонду «Благополуччя дітей» на запит освітянської спільноти почала розробку нового методичного посібника для молодшої школи з питань попередження торгівлі людьми. Розрахований на роботу в 1-4 класах курс - це доповнення відомої програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Він відповідатиме принципам Нової Української Школи і стандартам початкової освіти. А отже, з молодшого віку сприятиме формуванню знань, умінь, ставлень, що впродовж життя забезпечують здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади, що сприяє уникненню ризиків торгівлі людьми.

Невдовзі ми розпочнемо апробацію нової розробки в обраних закладах освіти областей України.

Нагадаємо, що десять років тому Український фонд «Благополуччя дітей» презентував в Україні комплексну програму виховних заходів для учнів 7–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з питань попередження торгівлі людьми. Відтоді вона витримала три перевидання, була оновлена у 2017 р., двічі схвалена Міністерством освіти і науки України та адаптована до використання в школах-інтернатах та професійно-технічних навчальних закладах.

Зараз програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» використовується у виховній роботі понад 2 тис. навчальних закладів України. ЇЇ впровадження передбачене завданнями і заходами з виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року та включене до плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо запобігання торгівлі людьми до 2020 року (наказ № 405 від 8 квітня 2016). Навчаючи освітян працювати за методикою програми «Особиста гідність. Безпека життя Громадянська позиція», ми постійно чули запитання: «А чому програма розрахована на учнів, починаючи з 7-класу? Адже принципи і підходи, що в ній закладені, варто використовувати і в молодшій школі також». Ми очікуємо, що зможемо задовольнити цей запит уже до початку навчального року 2020-21.

Діяльність здійснюється в межах проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом формування життєвих компетентностей дітей», що впроваджує Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Міністерством освіти і науки України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.