Проблема сексуального насильства над дітьми є прихованою, і зазвичай дуже складно не тільки встановити кількість потерпілих, а й вчасно надати їм кваліфіковану допомогу та підтримку.

Причин сексуальних зловживань щодо дітей багато, зокрема суспільна табуйованість проблеми і неготовність дорослих працювати в цій темі. Соціальна й психологічна незрілість дітей ставить їх у повну залежність від дорослих, а нездатність захистити себе робить особливо вразливими перед проявами сексуального насильства.

Для попередження сексуального насильства над дітьми Український фонд «Благополуччя дітей» (УФБД) пропонує акцентувати просвітницьку роботу на формуванні навичок безпечної поведінки. Починати таку роботу варто вже в ранньому віці. Для цього організація на основі кампанії Ради Європи “1 з 5” ще в 2015 році розробила методичні матеріали “Навчіть дитину захищатися”, що містять сценарії інтерактивних бесід з дітьми 4ー6 років, які за ці роки стали визнаним практичним інструментом для освітян і батьків.

Посібник “Навчіть дитину захищатися” у 2022 році був повторно схвалений Міносвіти для використання у закладах дошкільної освіти.

Упродовж листопада Український фонд “Благополуччя дітей” проводить чотири онлайн-семінари для презентації матеріалів і запрошує долучитися до заходів фахівців системи післядипломної педагогічної освіти, вихователів і практичних психологів дитячих садочків.

Питання, які будуть розглянуті на семінарі:

  • сексуальне насильство над дитиною: виклики, міфи;
  • феномен безпеки у попередженні сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей;
  • інтерактивні бесіди для дітей дошкільного віку з попередження сексуального насильства.

Ведучі:

  • Олена Нагула, кандидат психологічних наук, травматерапевт;
  • Тетяна Цюман, кандидат педагогічних наук, доцент.

Участь у заході безкоштовна.

Формат заходу ー онлайн, на платформі Zoom.

Передбачене свідоцтво про участь.

Зареєструватися для участі у семінарі та обрати зручну дату можна за посиланням https://forms.gle/cyAZh6WqJHw7wSbf7

Із питаннями звертайтеся, будь ласка, до Юлії Малієнко на адресу електронної скриньки [email protected].

 

Захід організований в межах проєкту "Програма попередження сексуального насильства над дітьми дошкільного віку", що впроваджує ВБО Український фонд "Благополуччя дітей" за фінансування Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Києві