news 23 08Секстінг - це пересилання текстових повідомлень, фото та відео інтимного характеру за допомогою стільникових телефонів, соціальних мереж та електронної пошти. У 2014 р. агентство GfK проводило дослідження у Польщі і виявило, що 11% дітей надсилали свої інтимні фото чи відео, а понад третина зізналася в тому, що отримували матеріали сексуального характеру від своїх знайомих. Це явище несе певні ризики. Наприклад, звинувачення у збереженні та поширенні порнографічної продукції, нанесення шкоди репутації, коли фото потрапляє у мережу Інтернет, де стає загальнодоступним без можливості його видалення, кібербулінг, переслідування, сексуальне насильство тощо.
Україна після ратифікації у 2012 р. Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення (Ланцеротська конвенція) взяла на себе обов'язок вживати «необхідних законодавчих або інших заходів для забезпечення отримання дітьми протягом дошкільної та загальної середньої освіти інформації про ризик сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також про засоби самозахисту відповідно до їхнього рівня розвитку. Ця інформація, яка забезпечується, де це доречно, у співробітництві з батьками, надається в загальнішому контексті інформації про статеве життя, звертає особливу увагу на випадки ризику, особливо ті, які містять використання нових інформаційно-комунікаційних технологій».
Український фонд «Благополуччя дітей» з 2014 р. реалізує проект «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у Центральній та Східній Європі» у партнерстві з Empowering Children Foundation (Фонд «Даємо дітям силу», Польща) за фінансової підтримки ОАК Foundation. В рамках проекту протягом вересня - листопада 2016 р. Фонд проводитиме кампанію «Одне фото - тисяча слів», спрямовану на дітей 10 - 18 років. Метою кампанії є підвищення їх рівня обізнаності щодо ризиків секстінгу та формування навичок безпечної поведінки у віртуальному та реальному житті.
Кампанія «Одне фото - тисяча слів» розпочнеться із семінару-тренінгу для фахівців, які працюють у сфері попередження насильства над дітьми. Під час заходу учасники ознайомляться з новою методичною розробкою Українського фонду «Благополуччя дітей» щодо проведення інтерактивних занять з дітьми 10 - 18 років з питань формування навичок безпечної поведінки. Цей матеріал логічним продовженням вже виданого посібника «Навчіть дитину захищатися» для роботи з дітьми у садочках та початковій школі.
Фонд запрошує до співпраці усіх небайдужих долучитися до кампанії, навчаючи дітей правилам безпечної поведінки. Свої пропозиції, враження та побажання закликаємо залишати на сторінці кампанії «Одне фото - тисяча слів» у Фейсбуці.
Ознайомитись детальніше про кампанію та про заходи Українського фонду «Благополуччя дітей» можна за посиланням http://www.childfund.org.ua/campaigns/view/2497/.