Завершився перший етап опитування в рамках відбору до Ваучерної програми (проект «Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні», AA Ref.: S 05-31-321.50 UKR 02/16, Project #: K-UKR-2016-4024).

Більше 4,6 тисяч родин, які проживають у визначених районах Дніпропетровської, Донецької та Харківської областей, пройшли швидке анкетування. Після обробки анкет програма вибудовує їх рейтинг за рівнем вразливості.

За точку відліку вразливості ми брали здатність родини забезпечити свої нагальні потреби. Таким чином, на рівень вразливості впливає прибуток на кожного члена родини, кількість непрацездатних членів родини, кількість дітей, людей із обмеженими можливостями, які потребують постійного догляду тощо.

Родини, які будуть визначені як найбільш вразливі, відвідають за місцем проживання із глибинним інтерв'ю, за результатами якого будуть визначені учасники Ваучерної програми.

Нагадаємо, що в рамках Ваучерної програми родини вимушено переміщених осіб протягом п'яти місяців отримуватимуть безготівкову фінансову допомогу, яку зможуть обмінювати на товари нагальної необхідності у мережі магазинів МЕТРО Кеш енд Кері.

Перші нарахування допомоги відбудуться в травні.
Також у травні розпочнеться відбір до другої хвилі Ваучерної програми.

Проект «Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні» впроваджують Diakonie Katastrofenhilfe та Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансування German Federal Foreign Office.