До кінця липня іще 1483 родини, які стали учасницями Ваучерної програми в другу хвилю, зможуть придбати товари першої необхідності завдяки допомозі Міністерства закордонних справ Німеччини.

Ваучерна програма - це основний компонент проекту «Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні», що впроваджують Diakonie Katastrofenhilfe та Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансування German Federal Foreign Office.

Проект триватиме протягом 2016 року, його мета - відновлення життєспроможності вимушено переміщених осіб через вирішення їхніх нагальних проблем. В рамках проекту протягом п'яти місяців допомогу отримують найбільш вразливі родини, що проживають у певних районах Донецької, Дніпровської та Харківської областей і пройшли відбір.

Цього року відбір проходив у два етапи. Швидке інтерв'ювання пройшли 8,9 тисяч родин (4,6 і 4,3 тисяч родин у першу й другу хвилю відповідно), із яких 5,2 тисяч родин відвідали з глибинним опитуванням за місцем проживання. Серед критеріїв вразливості, які комплексно вплинули на відбір, були наявність у родині дітей, людей із особливими потребами, вагітних, людей похилого віку, щомісячний бюджет родини тощо.

Усього в дві хвилі допомогу Ваучерної програми отримають 2780 родин (це 8814 осіб). Із них близько 1,5 тисячі проживають в Дніпропетровську, Кривому Розі та районах області, 1144 - у Харкові та області і 185 у Першотравневому районі Донецької області.