news 16 06Проблема торгівлі людьми в Україні не стає менш актуальною для наших громадян, особливо беручи до уваги події останніх двох років, що пов'язані зі збройним конфліктом на сході країни, масовим переміщенням жителів Донбасу та Криму і нестабільною політичною та економічною ситуацією. За даними репрезентативного опитування населення, що здійснила компанія GfK Ukraine на замовлення МОМ у 2015 р., частка тих, хто працює за кордоном неофіційно, різко зросла з 28% (за даними 2011 року) до майже 41% від усіх українців, які працювали за кордоном на момент опитування.
У лютому 2016 р. Кабінет Міністрів України затвердив нову Державну соціальну програму з протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Відповідний наказ (№ 405) Міністерства освіти і науки України на виконання цієї програми був виданий у квітні цього року, де велику увагу приділено саме первинній профілактиці торгівлі людьми. Окремі заходи Міністерства присвячені підготовці педагогічних працівників до впровадження програми з попередження торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в інститутах післядипломної педагогічної освіти.
Протягом 2015/2016 навчального року Український фонд «Благополуччя дітей реалізовував проект «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України. Учасниками проекту стали команди методистів від інститутів післядипломної педагогічної освіти Дніпропетровської, Сумської, Черкаської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.
Результати впровадження проекту та досвід методистів у реалізації програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» були представлені під час семінару, що був організований 14 квітня 2016 р. у м. Києві для працівників департаментів (управлінь) освіти і науки та методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти із 20 областей України.
Найемоційнішою частиною семінару стала презентація відеоробіт, які були створені в якості реклами програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». До створення відео долучилися учні-учасники програми Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. О.С.Пушкіна Уманської міської ради Черкаської області, Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради Черкаської області, Томаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Дніпропетровської області та Центру дитячої та юнацької творчості міста Шепетівка Хмельницької області.
За словами Ірини Мидловець, спеціаліста програм з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, проект матиме продовження у наступному навчальному році.

_____________________________ 

Відеороботи, присвячені результатам впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», що були презентовані під час семінару:

-  Хмельницьким ІППО

-  ІППО Чернівецької області

-  Сумським ІППО

-  Дніпропетровським ІППО

-  Черкаським ІППО (Умань)

-  Черкаським ІППО (Городище)

 

Інші матеріали семінару:
Інформаційно-методичні матеріали з питань безпечної міграції та попередження торгівлі людьми;

Програма виховних заходів з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»;

Результати реалізації проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти»;

Програма МОМ з протидії торгівлі людьми в Україні;

Школа міграції як форма роботи з підлітками з питань попередження торгівлі людьми;

Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ. БЕЗПЕКА ЖИТТЯ. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ» (Тернопіль).