А тим часом трансформація курсів «Я вмію себе захистити» і «Програми 15» в онлайн-формат наближається до етапу апробації. Дві групи експертів працюють над тим, щоб підлітки в супроводі фахівців опановували навички безпечної поведінки і захисту від ризикованої поведінки незалежно від карантинів і відстаней. Сучасні презентаційні матеріали для дітей, а також методичні інструкції та шаблони інструментів для педагогів будуть доступні на платформі Google Classroom.

«Незалежно від того, чи за партою, чи за монітором, розмовляти з дітьми треба, – коментує Тетяна Цюман, експертка проєкту та Голова правління нашого Фонду. – Є теми, які завжди актуальні: особиста безпека, особисті кордони, уміння тримати баланс між тим, чого від мене вимагають і тим, чого я хочу, як аналізувати, які ситуації для мене є безпечними, а які ні.

Ми обрали дуже цікавий і актуальний формат онлайн взаємодії. В останній рік дискусії навколо нього не тільки не вщухають, але переходять на новий щабель: чи про все можна говорити онлайн і яка від того користь? Звичайно, мінуси існують, але є й незаперечні плюси.

Наприклад, вперше діти зможуть зберегти важливу інформацію в улюбленому гаджеті й вона буде, як TikTok, лаконічною і під рукою. Підгледіти лайфхак чи перейти за qr-кодом і згадати основні настанови та поради стане звично і просто. Так що ми на шляху до апробації цікавого, корисного і вельми важливого інструментарію.

Попереду на нас чекають зустрічі з хлопцями й дівчатами, які поділяться враженнями, дадуть зворотний зв'язок і важливі рекомендації для покращення. Це і допоможе зробити онлайн-курс таким, як його хочуть бачити користувачі. Адже зібравши докупи їхні побажання, ми ще раз переглянемо весь масив інформації і тільки тоді презентуємо його освітянській спільноті. У результаті фахівці отримають ще один просвітницький курс від нашого Фонду, з яким вони можуть іти до своїх вихованців, демонструючи професійну спроможність та інноваційність».


Можливість розробити онлайн-версії курсів ми отримали завдяки проєкту «Долаємо виклики COVID-19: просвітницькі програми у діджитал форматі», який реалізуємо за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах конкурсу грантів “Швидка необхідна підтримка” проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання.