16 лютого у м. Києві відбулась підсумкова конференція проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджувався протягом 2009 – 2011 рр. Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

На конференції пан Гвідо Белтрані, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, наголосив, що «Швейцарська Конфедерація підтримує Україну в мінімізації викликів, пов’язаних із міграцією, оскільки Україна є державою походження, транзиту, та дедалі частіше – призначення торгівлі людьми».

За словами пана Белтрані відповідний проект буде продовжено ще на три роки.

За оцінками МОМ, понад 120 000 українських жінок, чоловіків і дітей постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.

Фінансований Швейцарською Конфедерацією проект «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» впроваджується у чотирьох регіонах України. До проекту залучено вісім периферійних громад, для яких характерні брак економічних можливостей та високий рівень трудової міграції, а також 37 шкіл у Львівський, Донецькій, Івано-Франківській областях та Автономній Республіці Крим.

«Люди у маленьких містечках та сільських районах часто не мають доступу до інформації про ризики торгівлі людьми та способи захиститися від цієї загрози. Низькі стандарти життя, відсутність роботи й економічна безвихідь штовхають людей до того, аби приймати оманливо привабливі пропозиції роботи за кордоном, недооцінюючи приховані загрози та шахрайство з боку торгівців людьми, – зазначає координатор Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Рут Крчмар. – Тому цей проект спрямований на те, аби надати людям доступ до інформації та до економічних можливостей».

Програма виховних заходів для учнів з питань запобігання торгівлі людьми, розроблена в рамках проекту, була схвалена Міністерством освіти України. Понад 4 000 школярів відвідали заняття, базовані на цій програмі. Вчителі проходять тренінги й отримують інноваційні матеріали, аби включити питання безпечної міграції й протидії торгівлі людьми до своїх навчальних планів.

«Інноваційний підхід цієї важливої ініціативи не тільки допомагає учням зробити поінформований вибір власного майбутнього, але й сприяє тому, аби вони ставали активними громадянами своєї країни», – пояснює державну підтримку програми представник Міністерства освіти Ніна Березіна.

Експерти з розвитку громад працюють з ініціативними групами, аби поліпшити стандарти життя та стимулювати спільноти до активної роботи. Дрібні проекти – від покращення освітлення вулиць до створення етнографічних музеїв у школах, від заснування ферм із кролівництва до розбудови дитячих садків та ігрових майданчиків, – надали нові можливості для сталого розвитку громад.