news 25 11За даними Міжнародної організації з міграції у І півріччі 2016 р. Представництвом в Україні було виявлено 491 особу, яка постраждала від торгівлі людьми. Це на 59% більше за показник минулого року за аналогічний період. В Україні проблема торгівлі людьми не лише не зменшується, а навпаки, у цій сфері виникають нові загрози, розширюються групи ризику, залишаються недостатніми соціально-економічні альтернативи небезпечній міграції.
У лютому 2016 року Уряд затвердив Державну програму з протидії торгівлі людьми до 2020 року, в якій зокрема передбачено впровадження програми виховних заходів з попередження торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», яка була розроблена Українським фондом «Благополуччя дітей» у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні для учнів 7 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
У жовтні 2016 року відбулось перезатвердження програми Міністерством освіти і науки України з урахуванням її доопрацювання відповідно до змін у законодавстві України та ситуативного аналізу щодо викликів у протидії торгівлі людьми. І вже протягом жовтня - листопада 48 фахівців, які представляють інститути післядипломної педагогічної освіти Волинської, Київської, Миколаївської, Одеської, Рівненської та Чернігівської областей, ознайомилися з методикою впровадження зазначеної програми та особливостями її використання у навчальних закладах.
Як зауважила одна з учасниць семінару-тренінгу: «Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в першу чергу спрямована на допомогу педагогам у вихованні відповідальної, свідомої та думаючої особистості».
В результаті навчальних заходів фахівці розробили власні алгоритми впровадження програми у своїх областях і вже у грудні 2016 вони розпочнуть реалізовувати свої плани. Таким чином, до кінця поточного навчального року з програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» будуть знайомити педагогічних працівників у 16 обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти.
Захід організовано в рамках проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти, ІІ фаза» що реалізує Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.