У Волинській, Вінницькій та Дніпропетровській областях будуть організовані заходи для освітян та представників НУО з метою навчання та популяризації діяльності щодо попередження сексуального насильства над news 11.02дітьми.

Проблема сексуального насильства над дітьми є прихованою, і зазвичай дуже складно не тільки встановити кількість потерпілих дітей, а й своєчасно надати їм кваліфіковану допомогу та підтримку. Звісно, факторів, що спричиняють це явище, багато, однак основними є: сучасні погляди суспільства на виховання, зокрема терпимість до проявів жорстокого поводження з дитиною; тотальна суспільна табуйованість теми сексуального насильства; неготовність дорослих працювати в цій темі, а також соціальна й психологічна незрілість дітей, що ставить їх у повну залежність від дорослих, а нездатність захистити себе робить особливо уразливими перед проявами сексуального насильства.

Для попередження сексуального насильства над дітьми Український фонд «Благополуччя дітей» (УФБД) пропонує акцентувати просвітницьку роботу з дітьми у площині формування навичок безпечної поведінки. Для цього організація розробила методичні матеріали, що містять сценарії інтерактивних ігор та занять, які можуть стати практичним інструментом не тільки для освітян, батьків а й інших відповідальних і небайдужих дорослих.
Український фонд «Благополуччя дітей» розпочав набір серед представників закладів дошкільної, загальної середньої освіти, методистів та НУО Вінницької, Волинської та Дніпропетровської областей до участі у навчальних заходах проекту з попередження сексуального насильства над дітьми.

Оголошення про набір груп фонд розміщує на своїй сторінці у Фейсбуці.

7-8 лютого у м. Луцьк Українським фондом «Благополуччя дітей» був проведений перший з циклу семінар-тренінг, до якого долучилися представники закладів дошкільної освіти, викладачі та методисти області.
Учасники та учасниці заходу обговорили питання, пов’язані із феноменом безпеки у сучасному глобалізованому світі та існуючі суспільні стереотипи і міфи, які ускладнюють просвітницьку діяльність щодо проблеми сексуального насильства над дітьми, а також детально ознайомилися з особливостями проведення інтерактивних занять, представлених у методичному посібнику «Навчіть дитину захищатися».

Враження психологів садочків:

«Мені дуже сподобались п’ять правил для формування навичок у дітей, що ризиковану ситуацію потрібно розпізнавати, формувати культуру поводження у дітей, називати все своїми іменами, запитувати дозволу у дітей, дуже сподобались ведучі: грамотне мовлення, ораторське викладення матеріалу не тільки теорію, а й закріплено прикладами, які є практичними, хотіла б ще раз зустрітись, дякую»;

«Окрім чітко охоплених завдань актуальної теми, варто зазначити, що даний семінар-тренінг дав досить сильний поштовх для подальшої самоосвіти в напрямку формування навичок дітей захищатися, так і плані активності та розвитку себе як професіонала, тому дякую тренерам, ви надихаєте».

Після участі у навчальних заходах учасники проводитимуть заняття з батьками, дітьми та освітянами за презентованим матеріалом, популяризуючи в Україні сучасні підходи до попередження сексуального насильства над дітьми.

Заходи організовано в рамках проектів «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи», що впроваджує ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансової підтримки OAK Foundation, та «Навчання дітей захисту від сексуального насильства» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.