news 24 10Наказом Міністерства освіти і науки України № 405 від 8 квітня 2016 р. «Про затвердження плану заходів щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2020 року» передбачено забезпечення підготовки педагогічних працівників до проведення заходів з дітьми з питань безпечної міграції та протидії торгівлі людьми шляхом розширення географії впровадження програми з попередження торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в інститутах післядипломної педагогічної освіти.
Саме на виконання цього завдання у період з 18 по 21 жовтня у Києві та Миколаєві проведено перший семінар-тренінг «Методика впровадження програми виховних заходів з протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»». У семінарах взяли участь 47 фахівців, які представляють інститути післядипломної педагогічної освіти Волинської, Київської, Миколаївської, Одеської, Рівненської та Чернігівської областей.
За результатами первинного анкетування учасників заходу переважна більшість (80%) вважає, що проблема торгівлі людьми стосується також і їх регіону, а впровадження освітніх програм з питань протидії торгівлі людьми, навчання економічним знанням, життєвим навичкам та компетенціям, на думку 93% учасників, зможе запобігти торгівлі людьми у комплексі з впровадженням державних програм, спрямованих на покращення умов праці, підприємницької діяльності, отримання освіти, відпочинку, посиленням заходів контролю за діяльністю, що несе ризик торгівлі людьми, та виявленням випадків торгівлі людьми і наданням допомоги постраждалим особам.
Захід організовано в рамках проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти, ІІ фаза» що реалізує Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.