Програма "Особистісна гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" побудована з урахуванням основних підходів і положень програми «Культура життєвого самовизначення», розробленої творчим колективом у рамках проектної діяльності Християнського дитячого фонду (стара назва Всеукраїнської благодійної організації «Український фонд «Благополуччя дітей»).

 

Теоретичною основою програми є філософсько-соціологічне розуміння людської діяльності, форм соціальної поведінки людини у різних сферах, ставлення до дитини як суб'єкта власної життєдіяльності. В базисі програми лежить ідея "допомога для самодопомоги", що розглядає людину як суб'єкт власного життя і передбачає формування у школяра вміння свідомо користуватися правами, бажання керувати своїм життям, здійснюючи моральний вибір, розвиваючи власні громадянські якості.

 

У змісті даної програми виховної роботи зроблено акцент на формуванні таких життєвих навичок, як спілкування, прийняття рішень, критичне мислення, управління емоціями, стресами та конфліктними ситуаціями, формування цінностей тощо. Саме розвиток цих життєвих навичок школяра є важливою умовою профілактики торгівлі людьми в громаді, оскільки готує особистість на порозі самостійного життя до попередження соціальних проблем та життєвих криз, аморальної чи протиправної поведінки, недопущення маніпуляції.