З 17 по 21 червня 2014 року на базі Санаторію матері і дитини "Пролісок" (с. Грем'яче Ківерцівський р-н Волинська обл.) пройшла робоча зустріч для підведення підсумків першого циклу впровадження Програми «15» в Україні і обговорення її подальшого розвитку.

Його учасниками стали педагоги загальноосвітніх закладів, фахівці центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники громадських організацій, що брали участь в апробації Програми. Крім того в роботі взяли участь міжнародні експерти.

Результатом зустрічі стали напрацювання та рекомендації до структури та тематичного наповнення Програми, які будуть опрацьовані та апробовані під час другого циклу впровадження програми:

  •  представлено напрацювання пілотних областей щодо проведеної апробації Програми "15" 
  • проведено аналіз сильних сторони Програми та те, що потребує доопрацювання, а також можливості та ризики впровадження Програми "15" в Україні (SWOT-аналіз)
  • обговорена загальна структура Програми та хід проведення окремих зустрічей з урахуванням доповнень, зазначених у підсумкових протоколах апробації Програми пілотних областей та аналізу епідеміологічної ситуації щодо ВІЛ/СНІД в проектних громадах та інтеграції висновків зазначеного аналізу в Програму 15 
  • розроблено нові заняття, скореговано план проведення занять в рамках Програми.

Програма «15» - це ефективна сучасна технологія групової роботи з підлітками та їхніми батьками, метою якої є створення умов для підвищення якості життя та запобігання розповсюдження соціально-небезпечних явищ і захворювань (ВІЛ-інфекції, інфекції, що передаються статевим шляхом, алкоголізму та наркоманії) у суспільстві. Програма базується на наукових підходах і принципах, які довели свою ефективність у формуванні позитивних життєвих навичок у різних країнах світу.

З січня по березень програма пройшла перший цикл апробації у Черкаській області (м. Канів, м. Черкаси).


Оцінювання результатів впровадження Програми "15" в групах дорослих

Оцінювання результатів впровадження Програми "15" в групах дітей