news 19 08Відповідно до даних досліджень, що було проведене в Україні Радою Європи, кожна п'ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства.

Протягом червня - листопада 2015 р. Український фонд «Благополуччя дітей» проводить інформаційну кампанію «Один із п'яти» в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у Центральній та Східній Європі» у партнерстві з Радою Європи та Fundacja Dzieci Niczyje (Фонд Нічиї Діти), Польща, за фінансової підтримки ОАК Foundation, Швейцарія. Під час кампанії Фондом заплановано проведення низки тренінгів для фахівців сфери з питань попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей, обмін найкращими практиками щодо впровадження превентивних програм у школах та дитячих садках, розробка та адаптація інформаційних ресурсів для фахівців, батьків та дітей.
В рамках кампанії у серпні 2015 р. Український фонд «Благополуччя дітей» організував у Сарнах та Черкасах семінари-тренінги з питань попередження сексуального насильства над дітьми старшого дошкільного віку. Під час заходів розглядалися питання попередження сексуального насильства та сексуальних зловживань щодо дітей, проведення занять з дошкільнятами з навчання правилам безпечної поведінки та розвитку емоційного інтелекту, групової роботи з батьками дітей дошкільного віку. Український фонд «Благополуччя дітей» дякує Сарненській міській раді та Черкаському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти за співпрацю в організації навчальних семінарів.
Учасниками заходів стали методисти з дошкільної та початкової освіти, вихователі, практичні психологи та соціальні педагоги садочків. Неабиякий інтерес та творчість учасники семінару-тренінгу продемонстрували під час виготовлення персонажу КІКО та його подружки РУКИ, що стали прототипами героїв занять для дітей, а також під час відпрацювання навичок проведення занять. «Дуже вдячна ведучим! Мої очікування від семінару-тренінгу справдились. Все, що від мене залежить в плані навчання дітей, просвітницької діяльності серед педагогів та супроводу батьків у вихованні дітей, маю на меті виконувати» - поділилась враженням практичний психолог одного із дитячих садочків міста Сарни. Хоча самі педагоги відмітили власний брак знань щодо теми сексуального насильства над дітьми, а також суспільні стереотипи та міфи, які значно ускладнюють просвітницьку діяльність щодо попередження цієї проблеми, під час роботи учасники демонстрували зацікавленість та активність, творчий підхід до виконання практичних завдань.
Після завершення семінарів учасники мають можливість протестувати сценарії проведення занять, що були розроблені експертами Фонду, про те, як навчати дітей правилу «Тут мене не торкайся». На основі результатів апробації Український фонд «Благополуччя дітей» має намір здійснити видання методичного посібника для фахівців.
Інформація щодо проведених заходів на сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/events/590335264447910/ (м. Сарни) та https://www.facebook.com/events/154102874924351/ (м. Черкаси).