Восени 2020 року в окремих школах в семи регіонах України розпочнеться викладання факультативного курсу «Кроки по життю». Це адаптована для використання в загальноосвітніх навчальних закладах версія «Програми 15», яка дозволить нашій профілактично-просвітницькій роботі охопити ширше коло дітей та дорослих.

За шість років впровадження «Програма 15» зарекомендувала себе як потужний інструмент профілактики ризикованої поведінки підлітків, що пройшов апробацію в роботі з різними категоріями дітей і сімей та підтвердив свою ефективність. Проте специфіка Програми, зокрема тривалість та інтенсивність занять (дві трьохгодинні зустрічі на тиждень протягом 2–3 місяців), необхідність роботи 8 сертифікованих тренерів, доступність обладнаних приміщень для одночасної роботи чотирьох груп, не дозволяли охопити велику кількість учнів. Це спонукало авторську групу адаптувати «Програму 15» для впровадження в навчальних закладах у формі факультативного курсу або програми роботи психологічного гуртка.

Факультативний курс «Кроки по життю» за структурою та змістом відповідає «Програмі 15» і передбачає залучення до навчання як дітей, так і їхніх батьків. Він складається зі щотижневих занять для дітей протягом року (33 уроки) та чотирьох тригодинних зустрічей із батьками. Усі заняття мають форму тренінгів. Його мета – не просто дати актуальні знання, але сприяти розвитку в батьків і дітей компетентностей, необхідних для запобігання соціально небезпечним захворюванням та явищам на індивідуальному і сімейному рівнях.

Викладати факультативний курс «Кроки по життю» можуть штатні співробітники загальноосвітнього навчального закладу  –  практичні психологи, соціальні педагоги, педагоги, які мають підготовку для проведення профілактичних або просвітницьких тренінгів – після спеціального навчання.

З огляду на пандемію, паралельно з основним курсом розроблена версія для дистанційного викладання, і за інтерактивністю та глибиною вона не поступається навчанню в аудиторії. Адже карантин – не привід відкладати розмову про виклики та безпечну поведінку в підлітковому віці.

Розробка курсу здійснена в межа проекту «Програма 15»: профілактика ВІЛ-інфекції та підтримка психосоціального здоров'я в Україні», що фінансується Protestant Agency for Diakonia and Development - Bread for the World – Protestant Development Service (Німеччина).


Якщо ви поділяєте наші переконання та підходи, то завжди можете зробити благодійний внесок і підтримати нашу роботу ТУТ