Третього квітня в Києві в приміщенні Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України було презентовано проект «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», у рамках якого Швейцарське бюро співробітництва в Україні протягом трьох років надасть 1.3 млн. швейцарських франків (приблизно 1 млн. доларів) на протидію торгівлі людьми на рівні місцевих громад. Проект виконуватиме Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в партнерстві з двома українськими неурядовими організаціями – Фондом розвитку громадських організацій «Західно-український ресурсний центр» та Всеукраїнською благодійною організацію «Український фонд «Благополуччя дітей» і за підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України та Міністерства науки і освіти України.

У прес-конференції для українських журналістів з нагоди початку нового проекту взяли участь Директор Швейцарського Бюро Співробітництва в Україні Мануель Еттер, Директор департаменту сімейної та тендерної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України Елла Ламах, президент Фонду розвитку громадських організацій «Західно-український ресурсний центр» Василь Полуйко, виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Український фонд «Благополуччя дітей» Ірина Звєрєва та Голова Представництва МОМ в Україні Джефрі Лабовіц.

«Наші цілі збігаються, ми об’єдналися, аби спільно докладати зусиль для протидії торгівлі людьми в Україні», зазначила під час прес-конференції директор департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України Елла Ламах. «Особливо гостро зараз постає проблема торгівлі дітьми. На це впливає економічно-фінансова криза, що б’є по українських родинах», підкреслила Елла Ламах.

Представник Міністерства нагадала про спільну координацію щодо Державної програми з протидії торгівлі людьми, що діє до 2010 року. По завершенні строку дії цієї програми, за словами пані Елли Ламах, буде проведено відповідний моніторинг щодо досягнутих результатів та планування нової програми з протидії торгівлі людьми.

Голова Представництва МОМ в Україні Джефрі Лабовіц також погодився з тим, що криза позначиться не найкращим чином на проблемі торгівлі людьми. «Тому ми маємо докладати ще більше зусиль, ніж раніше. Ми також раді, що беремо участь у виконанні цього важливого проекту разом з Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту», підкреслив він.

Джефрі Лабовіц також навів статистику, згідно з якою починаючи з 1991 року приблизно 100 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, 7% з яких складають неповнолітні. Найбільш уразливими категоріями, за словами Голови Представництва МОМ в Україні, є неповнолітні та діти вулиці.

Проект виконуватиметься в чотирьох областях України – на Заході (Львівська та Івано-Франківська області), на Сході (Донецька область), та в Автономній Республіці Крим. У кожній області проект працюватиме з чотирма невеликими громадами, протягом січня 2009 – грудня 2011 року місцевих соціальних працівників, педагогів та лідерів громад буде залучено до роботи з протидії торгівлі, заходів щодо розвитку громади та створення альтернативних можливостей для молоді.

«Успіх в реалізації програм з протидії торгівлі людьми пов’язаний з тим, наскільки активно та ефективно міжнародні, неурядові організації та представники урядових установ працюватимуть між собою», зауважив Директор Швейцарського Бюро Співробітництва в Україні Мануель Еттер. За його словами, ще в 2006 році Швейцарська Конфедерація вирішила надати допомогу для боротьби з торгівлею людьми в країнах СНД.

«І зараз ми раді, що маємо нагоду розпочинати новий проект щодо протидії торгівлі людьми разом з нашим основним партнером – Представництвом МОМ в Україні – та розробляти ефективні програми за підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту», наголосив Мануель Еттер.

Починаючи з 2000-го року, МОМ в Україні надала допомогу близько 5.500 постраждалим від торгівлі людьми, які повернулися з понад 55 країн світу.

Міжнародна організація з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів, заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.

МОМ була заснована в 1951 році. Сьогодні до її складу входить 122 країни-члена та 18 країн із статусом спостерігачів. МОМ має більш ніж 280 представництв у світі. Представництво МОМ в Україні розпочало свою діяльність у 1996 році. В 2002 році Парламент України ратифікував Угоду про членство України в Міжнародній організації з міграції.

Більш детальну інформацію можна дізнатися на офіційному сайті Представництва МОМ в Україні за адресою www.iom.org.ua, а також на загальному сайті МОМ – www.iom.int.