Протягом жовтня – грудня 2013 року Український фонд «Благополуччя дітей» проводить навчальні семінари для практичних психологів та соціальних педагогів пілотних навчальних закладів проекту з метою презентації програми «Професія. Кар‘єра. Успіх».

Дана програма була розроблена в рамках проекту Українського фонду «Благополуччя дітей» «Кар’єрне консультування. Фаза 2. Впровадження методики профорієнтації для дітей старшого шкільного віку» за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма «Професія. Кар‘єра. Успіх» має на меті:

  • допомогти учасникам усвідомити власні життєві та професійні цілі;
  • розробити план дій для досягнення власного благополуччя;
  • спланувати власне майбутнє, у тому числі моделюючи кар’єрні перспективи.


Запропоновані заняття та підходи можуть бути використані у профорієнтаційній роботі з учнями 8–9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також будуть корисними під час виховних заходів для дітей цієї вікової категорії, які виховуються у інтернатних закладах, живуть у прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу.

У процесі виконання тренінгових вправ учні познайомляться зі світом професій, їх класифікацією та характеристиками, метою, умовами праці тощо. Окрім того, заняття передбачають певну роботу із самодослідження, формування власних життєвих цілей та перспектив.

Навчальні семінари проходять в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що виконується Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром та Українським фондом «Благополуччя дітей» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.