everychild logo liga logoSOS mist logo

У серпні 2013 року коаліція громадських організацій у складі Партнерства «Кожній дитині», «Ліги соціальних працівників України», Українського фонду «Благополуччя дітей» і «СОС Дитячі містечка Україна» розпочала реалізацію проекта «Розвиток єдиного національного інструментарію та алгоритму оцінки потреб дитини та сім’ї». Його мета полягає у розробці й подальшому впровадженні єдиного національного інструментарію і алгоритму, а також підготовці відповідного нормативно-правового акту щодо його застосування. Проект триватиме до грудня 2013 року та здійснюється на замовлення Міністерства соціальної політики України за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Актуальність реалізації проекту «Розвиток єдиного національного інструментарію та алгоритму оцінки потреб дитини та сім’ї» пояснюється тим, що попередження соціального сирітства шляхом раннього виявлення вразливих сімей із дітьми та надання їм якісних послуг у відповідності до індивідуальних потреб є одним із стратегічних завдань Уряду. Механізмом визначення індивідуальних потреб, як зазначено в Державній стратегії реформування системи соціальних послуг, є оцінка потреб клієнта (дитини та її сім’ї). Визначення потреб є першим важливим кроком для забезпечення індивідуального підходу при здійсненні заходів щодо захисту дитини, соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Очікується, що в ході першого етапу його реалізації (серпень-вересень 2013 року) буде:

  • здійснено огляд існуючих практик та інструментів оцінки;
  • виявлено труднощі у роботі з клієнтами під час оцінки;
  • проведені інтерв’ю та фокус групи з представниками різних структур, які здійснюють оцінку потреб дитини та її сім’ї, а також застосовують її висновки для ухвалення рішень, що стосуються забезпечення прав дитини.

Коаліція громадських організацій запрошує представників соціальних служб та закладів, громадських організацій, що скеровують свою діяльність на забезпечення прав дітей або надають послуги на основі оцінки потреб вразливим сім’ям з дітьми, презентувати свої напрацювання та долучитись до процесу розробки єдиного національного інструментарію оцінки потреб дитини та її сім’ї. Це може включати наступні заходи:

  • заповнення анкети, де ви зможете коротко презентувати свої напрацювання;
  • інтерв’ю з розробниками інструментарію та методик оцінки;
  • участь у фокус-групах із досвідченими спеціалістіами, які використовують інструменти оцінки;
  • апробацію розроблених інструментів та алгоритму оцінки.

Будемо вдячні за Ваші відповіді на анкету, яку Ви можете завантажити за цим посиланням, а також надіслані копії матеріалів. У разі використання або часткового використання авторських матеріалів при розробці єдиного національного інструментарію та алгоритму оцінки потреб дитини та її сім’ї, у тексті будуть зроблені відповідні посилання на автора чи джерело інформації.

Просимо надіслати заповнену анкету та зазначені матеріали з досвіду роботи до 2 вересня 2013 року за електронною адресою: [email protected], контактні телефони експертів: 050 3707444; 050 3305179 – Кияниця Зінаїда Петрівна; 067 984 68 90 – Петрочко Жанна; 093 3646619 – Ростальна Марія Іванівна.

Завантажити:

- лист звернення;

- анкета.