news 18.09.18Це останнє розширення списку учасників програми ваучерної допомоги в 2018 році, яке стало можливим завдяки економії ресурсів. Таким чином, у 2018 році підтримку для придбання товарів першої необхідності отримали більше 5,5 тисяч осіб (1916 родин) у Дніпропетровській, Донецькій (Мангушський та Нікольський райони) та Харківській областях.

Ці родини були відібрані з 4433 сімей у процесі двоетапного вивчення потреб. Слід сказати, що більшість родин, які взяли участь у другому етапі відбору, належать до категорії вразливих. Так, у 3462 родинах, які ми відвідали за місцем проживання, переважали сім’ї, що складалися із жінок і дітей, а також осіб, які не працюють за віком, страждають на важкі захворювання, потребують догляду. У більшості випадків сім’ї, що вивчалися, проживали в орендованому житлі та модульних містечках і належали до категорій бідних і незаможних (мали дохід на одного члена сім’ї нижче офіційного прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати відповідно). Тож нам довелося обирати серед вразливих родин, які направду потребують допомоги.

На результати відбору рівною мірою вплинули як сукупність показників вразливості, так і показників нужденності. Жоден з окремих чинників та ознак (статус членів сім’ї, матеріальний стан та умови проживання, наявність та кількість окремих проблем та потреб тощо) сам собою не визначав результатів. Проте, відповідно до системного впливу, підвищені шанси потрапити до ваучерної програми були у родин, які проживають у найбільш скрутних матеріально-побутових умовах, мають членів сім’ї із тяжкими захворюваннями та потребою в догляді, людей похилого або дитячого віку. На зменшення шансів впливала наявність в сім’ї непрацюючих, але працеспроможних дорослих. Родини, які три роки поспіль отримували допомогу ваучерної програми або є учасницями іншої програми тривалої допомоги, не розглядалися в якості кандидатів.
Нагадаємо, що ваучерний компонент Програми допомоги ВПО впроваджується уже 4 роки. За цей час допомогою програми скористалося більше 25 тисяч осіб. Проект впроваджують Diakonie Katastrophenhilfe та Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансування Federal Foreign Office.