news 18 11Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для всіх країн. Вони є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя.
Останні дослідження свідчать про те, що у 70 - 85% випадків сексуальних зловживань щодо дітей злочинець є знайомою для дитини людиною. У 90% випадків про такі зловживання не повідомляють в поліцію. Аби запобігти цим злочинам, сприяти кримінальному переслідуванню винних і захистити жертв насильства Рада Європи та її держави-члени прагнуть переконатися, що батьки, педагоги, громадські організації та особи, які приймають рішення, не нехтують проблемою, а відкрито обговорюють ситуацію та роблять практичні кроки для вирішення цієї проблеми.
Основними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації є:
- підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей;
- сприяння відкритій дискусії з питань попередження сексуального насильства та захисту дітей;
- сприяння ратифікації та впровадженню Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.
Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації у 2012 році і тим самим взяла на себе відповідальність щодо здійснення заходів із запобігання сексуальній експлуатації і насильства над дітьми.
Український фонд «Благополуччя дітей» також долучився до проведення Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Цього дня Фонд завершує проведення інформаційної кампанії з попередження сексуального насильства над дітьми «Один із п'яти» та презентує новий посібник для роботи з дітьми та їх батьками у дитячих садочках щодо навчання правилам безпечної поведінки «Навчіть дитину захищатися». Крім того, цього дня представники Фонду беруть участь у круглому столі «Захист дітей від сексуального насильства та експлуатації в Україні: досвід, проблеми, шляхи вирішення», організованого за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини.