17-18 грудня в Києві відбулася Міжнародна конференція "Роль та вплив громадських організацій на державну політику щодо забезпечення прав дитини: європейські та українські перспективи". Головним організатором заходу став Структурний осередок Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини.
Захід зібрав більше ста представників громадських організацій, які працюють в інтересах дітей та підтримки сім'ї з усієї України та країн Європи, ставши таким чином платформою для обміну практиками у реалізації соціальної політики між європейськими та українськими громадськими організаціями.
Під час конференції вперше для широкої публіки, представників влади і громадськості було презентовано Українську мережу за права дитини, представницький експертний та координаційний орган, що формується групою громадських організацій протягом 2014 року для посилення захисту прав дитини в Україні.
Актуальність об'єднання неурядових організацій була визначена подіями зими 2013-2014, що призвели до зміни верхівки влади в Україні та дали суспільству нові надії на цивілізований проєвропейський розвиток країни, і в той же час, подальша ситуація в державі збільшила виклики у сфері захисту прав дитини.
Протягом року до консультацій щодо створення Мережі долучалися більш як дюжина представників НУО з соціальної сфери, здійснювались окремі заходи лобіювання (прес-конференції, листи-звернення в органи влади тощо). У червні сім організацій підписали Меморандум про створення Національної мережі за права дитини, пізніше ще дві організації долучилися до об'єднання. Отже, сьогодні членами Мережі є: ВГО «Ліга соціальних працівників України», ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей», МБФ «Українська фундація громадського здоров'я», Фонд Ріната Ахметова, МБО «Партнерство «Кожній дитині», МБО «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко», Структурний осередок Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, ВГО «Магнолія», ПБО «Надія і житло для дітей» в Україні.
Саме в рамках проекту спрямованого на становлення і розвиток Мережі відбулася Міжнародна конференція "Роль та вплив громадських організацій на державну політику щодо забезпечення прав дитини: європейські та українські перспективи". Спікерами на конференції були українські та європейські державні діячі та експерти, серед них Анка Фельдгузен, Заступник голови місії, Посольство Німеччини в Україні, Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Дзвенислава Чайківська, керівник лобістської групи Карітасу України та ін.
«Дуже знаковою є сьогоднішня подія - презентація нової організації Української мережі за права дитини, у яку об'єдналися, на мій погляд, одні із найсерйозніших гравців з боку неурядових організацій, що діють в Україні», - наголосила Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини.
Учасники мали змогу поспілкуватися з міжнародними експертами у сфері захисту прав дитини, представниками мереж громадських організацій, серед яких були Марія Брестнічка, Національна мережа за дітей, Болгарія, Крістіан Цайнхофер та Паула Хонканен-Шоберт, Німецька ліга захисту дітей, Мірела Опреа, Генеральний секретар Child Pact, Барбара Марія Монгайм, засновниця Німецько-Польсько-Українського Товариства, Д-р Террі Мерфі, Департамент соціальної роботи, Університет Тіссайд, та ін.
Представники Мереж організацій з країн Європи поділилися своїм досвідом у представленні інтересів дітей і сімей та довели на практиці ефективність своєї діяльності завдяки консолідації зусиль та координації між організаціями громадянського суспільства, що дає змогу впливати на державну політику у сфері забезпечення прав дитини. Таким чином було доведено актуальність створення Української мережі за права дитини.
Тетяна Носач, директор Української мережі за права дитини підкреслила важливість об'єднання в інтересах дітей: «Тоді ми матимемо менше шансів забути про права дітей в Україні. А українські діти матимуть менше шансів, що їх права будуть порушуватися так системно і цинічно, як це відбувається зараз».