Зустріч відкрив Вольфганг Мьоссінґер, Генеральний консул Німеччини в Донецьку (Дніпро). Також із привітальними словами виступили Томмі Бучіба, радник з надзвичайних ситуацій Diakonie Katastrophenhilfe, та Анатолій Толстих, заступник директора Харківського центру зайнятості.

«Уряд Німеччини з 2014 року вклав щонайменше 70 млн. євро у майбутнє внутрішньо переміщених осіб, - говорить доктор Вольфганг Мьоссінґер. - На жаль, гуманітарна допомога все ще необхідна, але також з'явилася потреба в позитивних перспективах, тому сьогодні ми говоримо про інтеграцію. Сьогодні наша допомога - це ваучери там, де інфраструктура хороша, і гуманітарні набори на лінії розмежування, і соціально-психологічна підтримка, і проекти відновлення інфраструктури соціальних послуг. Я бажаю, щоб в результаті наша допомога дозволила вам вести самостійне життя!»

Тетяна Басюк, наша виконавча директорка презентувала три роки роботи Ваучерної програми та сказала: «Сьогодні ваучери отримали 100 родин, які були ретельно відібрані, за даними нашого опитування вони не можуть самостійно забезпечити свою життєздатність. Загалом цього року ми підтримуємо ваучерами близько 1700 осіб у Харківській області, і це менше, ніж минулого. ВПО не стали менш вразливими - наші дослідження показують, що велика їх частина живе за межею бідності. Однак гуманітарну допомогу не можна надавати безкінечно - це робить родини іще більш незахищеними. Тому ми скорочуємо грошову допомогу, а натомість збільшуємо соціально-психологічний та освітній компоненти. Саме вони дозволяють родинам ВПО відновити особистісний ресурс, здобути нові професійні навички, інтегруватися в громадах, які їх приймають, і знову стати самостійними».

Усього в 2017 році ваучерну допомогу проекту на Харківщині отримають 1679 дорослих та дітей із найуразливіших родин, 950 осіб у найвіддаленіших районах стануть учасниками тренінгів для дорослих та дітей і близько 150 ВПО здобудуть нові професійні знання та візьмуть участь у консультаціях щодо безпечного працевлаштування.

Присутні на зустрічі представники провідних українських та міжнародних організацій, що допомагають ВПО на Харківщині, мали можливість обговорити свої стратегії допомоги та поділитися досвідом.

Про скрутні будні переселенців присутнім розповіла виставка-перфоменс «Життя в підвішеному стані», яку Український фонд «Благополуччя дітей» створив у співпраці з «До речі», бюро соціальних комунікацій. Ряди розвішаних на прищіпках фотографій та предметів побуту дозволяють зазирнути в замкову щілину й відчути розпач, надію та достоїнство багатьох людей.

«Ця виставка символізує непостійність життя переселенців і показує, як виглядають їхні будні, з якими думками вони живуть. Ми робимо цей проект, щоб не забувати, що за абревіатурою «ВПО» стоять живі люди - їхні обличчя, їхні історії», - говорять організатори.

Тепер кожен бажаючий може «підвісити» свою історію на сторінці виставки в Fb, а сама виставка помандрує далі - спочатку по Харківщині, а потім в Дніпропетровську та Донецьку області, де також працює проект «Благодійна допомога ВПО та найбільш вразливим родинам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні».

Сторінка виставки в Fb: https://www.facebook.com/pg/IDP.Live

Нагадаємо, що Ваучерна програма - це компонент проекту «Благодійна допомога ВПО та найбільш вразливим родинам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні», що ми впроваджуємо в співпраці з Diakonie Katastrophenhilfe за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.