За даними Міністерства соціальної політки, 42 тисячі дітей, які перебували в школах-інтернатах, дитячих будинках, центрах соціально-психологічної реабілітації , були екстрено повернуті додому. При цьому не було здійснено перевірки, наскільки умови проживання родини безпечні та відповідають потребам дітей.

Загалом епідемічна ситуація посилила вразливість дітей з родин у складних життєвих обставинах та з сімей із  ризиком насильства чи недогляду за дитиною. Окрема категорія, яка потребує захисту, – діти, які залишились в інституційних закладах на час епідемії.

Український фонд «Благополуччя дітей», співзасновник «Української мережі за права дитини», наголошує, що пріоритетом для захисту дітей в надзвичайній ситуації є підтримка сімей. Водночас ми підтримуємо заклик мережі до Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти та науки України, Уповноваженого Президента України з прав дитини, обласних та Київської міських державних адміністрацій, місцевих рад територіальних громад, донорів, громадських, міжнародних організацій та волонтерів вжити негайних заходів для моніторингу дотримання прав дітей, які повернулися з інтернатних закладів, у сім’ях.

Також просимо включити вразливі сім’ї з дітьми до груп, яким надається гуманітарна та психосоціальна допомога в рамках діяльності регіональних і локальних штабів реагування.

Текст звернення Мережі за посиланням