Програмою семінару охоплені наступні питання:

  • причини сексуального насильства над дітьми в сім‘ї (соціокультурні, індивідуальні, кризові);
  • форми сексуального насильства над дітьми;
  • «профіль» дорослого, схильного до сексуального насильства над дітьми;
  • особливості поведінки дитини, яка страждає від сексуального насильства в сім‘ї;
  • алгоритм дій фахівця щодо попередження випадків сексуального насильства над дітьми в сім‘ї.


Семінар проводитимуть тренер Українського фонду «Благополуччя дітей» Тетяна Цюман, кандидат пед. наук, доцент, та Олена Нагула, дитячий психолог, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії розвитку дитини Інституту психології та соціальної роботи Університету імені Бориса Грінченка.

До участі у семінарі запрошуються спеціалісти центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадських організацій, фахівці, які працюють з дітьми та сім’ями.

Участь у семінарі є безкоштовною. Організатори забезпечують учасників семінару канцтоварами, роздатковими матеріалами, харчуванням (кава-паузи, обіди). Просимо звернути увагу на те, що організатори не відшкодовують витрати на проїзд та проживання.

Для участі у семінарі просимо заповнити анкету, що додається, та надіслати її до 19 вересня 2011 р. на електронну адресу Тетяни Хомутініної, асистента проекту, [email protected]. У зв’язку з обмеженою кількістю місць реєстрація є обов’язковою. Підтвердження про свою участь у семінарі учасники отримають 22 вересня 2011 р.

Семінар буде проведений в рамках проекту «Дитинство без насильства – покращення системи захисту дітей у Східній Європі» за фінансової підтримки ОAK Foundation.