news 26 06За даними Ради Європи кожна п'ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Особи, які скоюють сексуальне насильство над дітьми, у 7-8 випадках із 10 зазвичай є добре знайомими людьми для дитини. Це можуть бути члени сім‘ї, друзі, сусіди. Деякі з них працюють на посадах, що передбачають постійний контакт з дітьми, деякі мають авторитетні позиції та користуються довірою і повагою серед інших дорослих. У випадку, коли агресор є близьким родичем, дитина може не розповідати про насильство допоки не стане дорослою. А може не розповісти ніколи.
Насильство над дитиною можна попередити, навчивши її захищати себе. Одним із таких способів є дотримання дитиною правил безпечної поведінки.
23-25 червня 2015 р. у Києві Український фонд «Благополуччя дітей» провів семінар-тренінг з питань попередження сексуального насильства над дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.
Семінар-тренінг відбувся за участі Галини Козлової, соціального педагога, координатора діяльності з попередження домашнього насильства Міського Громадського об‘єднання з попередження жорстокого поводження з дітьми «Дети - не для насилия» (Білорусь). Організація «Дети - не для насилия» з 1997 року надає соціально-психологічну допомогу дітям, які постраждали від жорстокого поводження, співпрацює з державними та громадськими організаціями заради попередження всіх форм насильства над дітьми, є афілійованим членом міжнародної організації ECPAT (Зупинимо Дитячу Проституцію, Дитячу Порнографію та Торгівлю Дітьми).
Під час заходу у Києві пані Галина ділилася досвідом роботи щодо проведення занять з дітьми з питань формування стратегій безпечної поведінки та розвитку емоційного інтелекту, групової роботи з батьками дітей дошкільного та молодшого шкільного віку для попередження сексуального насильства над дітьми.
У заході взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги дошкільних навчальних закладів та початкової школи, представники громадських організацій, що працюють у сфері попередження насильства над дітьми. "Дуже приємне враження, багато корисної інформації. Дуже цікаві і актуальні питання. Обмін думками та інформацією, поповнення скарбнички знань" - поділилась відчуттями після семінару психолог одного з київських дитячих садочків.
Враховуючи інформацію та матеріали, отримані від пані Галини, а також напрацювання учасників заходу, Український фонд «Благополуччя дітей» планує розробити програму занять для дошкільнят аби навчити їх правилам безпечної поведінки.
Український фонд «Благополуччя дітей» проводить кампанію «Один із п'яти» в Україні в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у Центральній та Східній Європі» у партнерстві з Радою Європи, Nobody's Children Foundation (Фонд Нічиї Діти), Польща, за фінансової підтримки ОАК Foundation (Швейцарія)