У 2019 році діяльність Українського фонду «Благополуччя дітей» за напрямком попередження сексуального насильства над дітьми передбачає:

  • організацію навчання для фахівців щодо проведення просвітницької роботи з дітьми від 4 до 18 років за матеріалами програм «Навчіть дитину захищатися» та «Формування навичок безпечної поведінки дітей»;
  • забезпечення інформаційно-методичними матеріалами фахівців та батьків з питань формування навичок безпечної поведінки, зокрема з метою попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей;
  • проведення інформаційної кампанії «Уважні батьки», що зосереджує увагу на ролі батьківської уваги у захисті дітей від загроз у мережі;
  • організація заходів з метою обміну досвідом у сфері попередження сексуального насильства над дітьми.

Протягом лютого – березня 2019 р. експерти Українського фонду «Благополуччя дітей» Тетяна Цюман та Олена Нагула провели 6 семінарів-тренінгів для освітян та фахівців соціальної сфери Вінницької, Волинської та Дніпропетровської областей.

Під час заходів учасники та учасниці:

  • обговорили попередньо опрацьований теоретичний матеріал до теми заходу;news 25.03.19
  • розглянули запропоновані сценарії інтерактивних занять для батьків та дітей щодо навчання дітей правилам безпечної поведінки, що представлені у методичних посібниках «Навчіть дитину захищатися» та «Формування навичок безпечної поведінки дітей»;
  • набули практичних навичок проведення інтерактивних занять в аудиторії;
  • отримали методичний коментар із рекомендаціями щодо роботи з батьками та дітьми за презентованим матеріалом.

Фахівці зазначили, що найголовніше у презентованих посібниках є те, що вони дають можливість проводити заходи з дітьми на складну тему у простий спосіб. Адже з дітьми не потрібно говорити про насильство, не потрібно залякувати та розповідати страшні історії про страшних незнайомців. Заняття покликані сформувати у дітей ціннісне ставлення до власного тіла, до особистих кордонів, вміння сказати «ні» та шукати допомоги у дорослих, яким довіряють.

Учасниця семінару-тренінгу у м. Дніпро відмітила також важливість участі у подібних навчальних заходах: «Не зважаючи на те, що на сайті багато інформації і є дуже змістовні відео, працювати з тренером було найбільш суттєво. Це спілкування дало особисто мені більш чітке уявлення та розуміння тих матеріалів, з якими я заздалегідь ознайомилась, а також своєї ролі в роботі».

Деякі із учасників семінарів-тренінгів вже мали нагоду випробувати запропоновані сценарії на практиці з дітьми:

«Діти були дуже зацікавленні самою формою проведення заходу (аукціон, квест), не могли дочекатися визначеної дати. На виховній годині були активними, не скутими, не соромилися відповідати на запитання та наводити приклади з життя»

(Олена Матвієць, м. Луцьк)

«Діти правила сприйняли добре із задоволенням. Особливо допомогла підтримка батьків. Кіко всім сподобався, тому після завершення занять ми з дітьми створювали Кіко кожному індивідуально додому, де його чекала подружка рука, створена за підтримки педагога»

(Златослава Брезнік, Вінницька обл.)

А для тих фахівців, які не змогли потрапити на навчальні заходи, нагадуємо, що усі матеріали фонду є безкоштовними та доступними в електронному вигляді на нашому сайті у розділі «Публікації».

Навчання фахівців було організоване в рамках проектів «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи», що впроваджує ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансової підтримки OAK Foundation, та «Навчання дітей захисту від сексуального насильства» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.