news 01.10.18Кодекс безпечного освітнього середовища (КБОС) – це документ закладу освіти, який має регулювати всі напрямки діяльності закладу, пов’язані з порушеннями прав особистості на безпеку, а також питання її підтримки і втручання в ситуації, коли може виникати загроза її життю, здоров’ю та благополуччю.

27-28 вересня 2018 у Києві був організований навчальний семінар з метою ознайомлення представників закладів освіти із особливостями розробки та впровадження документу закладу освіти «Кодекс безпечного освітнього середовища».

Протягом двох днів учасниці навчального семінару розглядали структуру та етапи розробки КБОС; аналізували, які проблеми, пов’язані із безпекою, може вирішити впровадження у закладі КБОС; як перевірити дієвість документу, яким чином зробити КБОС «живим» та ефективним.

«Оскільки МОН України звертає/акцентує увагу на створенні безпечного освітнього середовища, то отримана інформація є дуже корисною для роботи у цьому напрямку. Дякую організаторам та спікерам! Тема дуже актуальна на сьогодні» – ділиться враженнями від заходу одна із учасниць.

Представниці Бердичівського загальноосвітнього колегіума № 14, ЗОШ № 16 м. Кременчук, ЗОШ № 12 м. Жовті Води, Шевченківського НВО ЗСО-ЗДО Київської області, Комишуватської ЗОШ Донецької області, Маріупольського НВК «Ліцей-школа № 14», НВК "ЗШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" с. Березна Хмільницького району, Ніжинської ЗОШ № 6, Новодеркульського ЗЗСО імені А.В.Пастухова, Херсонської спеціалізованої школи № 27 та Хмільницького аграрного центру ПТО представлять результати впровадження КБОС до кінця поточного року.

Захід організовано в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у Східній та Центральній Європі», що впроваджує ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Empowering Children Foundation (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation.