Український фонд «Благополуччя дітей» розпочинає апробацію програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 1 – 4 класів.

Раніше програма та методичні матеріали до неї були розроблені для учнів 7–11 класів. Ці матеріали схвалені Міністерством освіти і науки України у 2011 та 2016 роках і сьогодні використовуються у більш ніж 2 тис. навчальних закладів по Україні. Впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» передбачене завданнями і заходами з виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року та включене до плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо запобігання торгівлі людьми до 2020 року (наказ № 405 від 8 квітня 2016).

У 2019 р. на запит Міністерства освіти і науки України та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні робоча група розробила новий блок навчальних матеріалів для учнів молодшої школи.

У зв’язку із цим Український фонд «Благополуччя дітей» запрошує заклади середньої загальної освіти Дніпропетровської, Одеської, Тернопільської областей та м. Київ до співпраці з метою пілотування програми та навчальних матеріалів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» серед учнів 1 – 4 класів.

Період апробації: 2019/2020 навчальний рік. Орієнтовний план апробації див. тут.

У результаті співпраці представники закладу освіти:

  • підвищать професійну компетентність у використанні інтерактивних методів виховної та просвітницької роботи з дітьми;
  • здобудуть практичні навички проведення інтерактивних занять за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для молодшої школи;
  • отримають консультаційну та супервізійну підтримку щодо проведення занять за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»;
  • будуть забезпечені необхідними інформаційно-методичними матеріалами.

З проектом меморандуму про співпрацю можна ознайомитися тут.

Для участі у проекті заклади освіти можуть подати заявку, заповнивши форму за посиланням або надіславши її у форматі Ворд на електронну пошту maliyenko@ccf.kiev.ua.

Збір заявок триватиме до 15 листопада 2019 р. включно. Інформування про результати відбору відбудеться до 20 листопада 2019 р. шляхом повідомлення на електронну пошту, вказану в заявці.

Критерії відбору заявок

  • територіальний: заклади освіти мають функціонувати на території цільових проектних майданчиків: Дніпропетровська, Одеська, Тернопільська області та місто Київ; до участі у проекті будуть запрошені школи як із обласних, так і з районних центрів, а також сільські школи;
  • організаційний: заклад освіти має можливість сформувати команду з 3–4 педагогічних працівників (вчителі,  класні керівники, практичні психологи, соціальні педагоги), які працюють з учнями 1–4 класів, та 1 педагогічного працівника, який працює з учнями 5–6 класів;
  • мотиваційний: заклад освіти готовий забезпечити участь команди педагогічних працівників в усіх заходах проекту, надати підтримку підготовленим фахівцям у пілотуванні матеріалів проекту та сприяти наданню зворотного зв’язку за результатами апробації.

Український фонд «Благополуччя дітей» має намір проводити апробацію у співпраці з 20-25 закладами освіти.

Перша серія тренінгів відбудеться 27-29.11.2019 у Тернополі, 4-6.12.2019 у Києві, 11-13.12.2019 у Дніпрі та Одесі.

Участь у навчальних заходах безкоштовна. Організатор забезпечує харчування під час заходу, для учасників з інших міст відшкодовує витрати на проїзд до/з міста проведення заходу за умови наявності квитків та забезпечує проживання (2 доби у двомісному номері готелю).

Із запитаннями, будь ласка, звертайтеся до керівника проекту Юлії Малієнко за електронною поштою maliyenko@ccf.kiev.ua або телефоном (044) 537-20-16.

Апробація матеріалів буде здійснена в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом формування життєвих компетентностей дітей», що впроваджує Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні та Міністерством освіти і науки України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.