Проект здійснюється за підтримки ChildFund Deutschland e.V., Німеччина

Програма із впровадження в Україні альтернативної форми виховання дітей «Наш дім» був ініційований громадською організацією Українським фондом «Благополуччя дітей» у 2007 році, в унісон прийнятій в Україні «Державній цільовій соціальній програмі реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Проект, спрямованою на розвиток інноваційних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, однією з яких є створення мережі закладів для дітей з умовами виховання, наближеними до сімейних та родинних, - невеликі будинки (на 10-15 дітей) з малою кількістю вихователів.

Концепція альтернативної форми виховання дітей «Наш дім», передбачає створення сімейно-орієнтованого середовища для дітей (у кількості до 15 дітей), яке сприятиме формуванню в дітей необхідних навичок для подальшого самостійного життя (приготування їжі, прибирання, покупка продуктів, догляд за молодшими, самостійне планування навчання й відпочинку тощо). Вихователі, що працюватимуть із дітьми, несуть персональну відповідальність за фізичний, психологічний та інтелектуальний розвиток підопічних, а також проводять роботу щодо реінтеграції дітей у біологічні сім’ї.

Реалізація програми в Україні стала можливою завдяки експертній та фінансовій допомозі партнерських європейських організацій, які мають значний досвід у запровадженні аналогічних форм виховання у своїх країнах:

  • ChildFund Deutschland e.V., Німетчина
  • Товариство «Наш дім» (Польща) 
  • Представництво Європейської Комісії в Україні

У рамках програми було відкрито два сімейно-орієнтовані будинки нового типу в м. Кіровоград та м. Канів. Будинки було придбано, відремонтовано та облаштовано за рахунок залучених інвестицій. Для забезпечення ефективного функціонування будинків була підготована команда вихователів, здатних впроваджувати методику індивідуальних планів роботи з дитиною та родиною.

Проект "Створення будинків сімейного типу для дітей в Україні (2010)" є третім етапом програми, що має на меті створення дієвої мережі інноваційних закладів у м. Кіровограді, яка стане якісною альтернативою існуючим державним формам.